Športové

Skratky pre futbalové pozície


Nenechajte sa očariť skratkami uvedenými vo vašej príručke.

Otto Greule Jr / Getty Images Šport / Getty Images

Keď hráte vo futbalovom tíme, je dôležité porozumieť vašej priradenej úlohe pre každú hru. Za týmto účelom môže tréner na začiatku tréningu preseason vydávať hraciu knihu, aby ste sa vy a vaši spoluhráči mohli naučiť svoje úlohy. Rôzni tréneri pripravujú hracie knihy rôznymi spôsobmi, ale je pravdepodobné, že sa vaša hracia kniha naplní skratkami vrátane skratiek pre všetky rôzne pozície na ihrisku. Ak sa naučíte skratky v predstihu, vaše knihy sa ľahšie prečítajú na začiatku praxe.

Priestupok

Ofenzívne línie môžu byť zoskupené spolu so skratkou OL alebo môžu byť uvedené konkrétne ako LT a RT pre ľavú a pravú výzbroj, respektíve LG a RG pre ľavú a pravú stráž. C znamená centrum. Tesný koniec je skrátene TE. Široké prijímače môžu byť vo všeobecnosti symbolizované ako WR, alebo ich možno rozdeliť do kategórií, ako sú delené konce alebo SE, plus bočné hrany alebo FL. Drážkový prijímač alebo spätný slot môže byť skrátený na SL alebo SB. Quarterback je známy ako QB, TB je skratka pre backback, HB pre halfback a FB pre fullback. Bežiace chrbty môžu byť všeobecne skrátene RB.

Obrana

Obranné línie môžete skrátiť na DL. Defenzívnejšie línie sa častejšie členia na kladkostroje a konce alebo DT a DE. Obranné náradie, ktoré hrá oproti centru, sa často nazýva nosové náradie a skrátene NT. Ľubovolný riadok linky môže byť skrátený na LB. V obrane 3-4 je vnútorným obrancom lineárov ILB a vonkajším obrancom liniek OLB. V sade 4-3 máte jeden stredný riadok, alebo MLB. Obranné chrbty môžu byť skrátene DB, ale typickejšie sú rozdelené na zákruty a bezpečie alebo CB a S. Silná bezpečnosť sa označuje ako SS a voľná bezpečnosť ako FS. Ak váš tím použije piaty obranný chrbát alebo nickleback, môže byť pozícia skrátená ako NB alebo príležitostne ako 5 °.

Špeciálne tímy

Rôzne pozície špeciálnych tímov majú svoje skratky. Každý kicker môže byť symbolizovaný K. Častejšie sú kickeri skrátení na PK a punters s P. Môžete použiť KR na označenie kicketera, alebo presnejšie, použite KOR pre špecialistu na návratový výboj a PR pre hráč, ktorý vracia tresty. Hráč, ktorý prichytáva loptu k vašim kickerom, je technicky strediskom, ale zvyčajne sa označuje ako dlhý kanic a skrátene LS.

Variácie

Obranní hráči sa často usporiadajú podľa zločineckej formácie, ktorá vyžaduje špecifickejšie skratky. Napríklad, keď trestný čin použije jediný pevný koniec, jeho strana poľa je známa ako silná strana, takže linebacker, ktorý vždy hrá na silnej strane poľa, môže byť známy ako SLB alebo môže byť nazývaný Sam Linebacker. Spätný slabinový linebacker môže byť skrátený na WLB alebo nazývaný Will, zatiaľ čo stredný linebacker je známy ako Mike. Medzi urážlivé variácie môže patriť označenie prijímačov ako X, Y a Z. Prijímač X sa zvyčajne zarovnáva priamo na línii scrimmage, zatiaľ čo prijímač Z je zvyčajne na začiatku prehrávania krok alebo dva za čiarou. Y často predstavuje úzky koniec, ale môže tiež symbolizovať slot slot. H-back je hybridný fullback / tesný koniec.