Vhodnosť

Sú abdominálne drtí kontraindikované pre zdravie chrbtice?


Drtí sú efektívnejšie na cvičebnej loptičke.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Ak chcete pracovať na svojej abs, drví sa pravdepodobne prvým cvičením, ktoré vám príde na myseľ. Úrady pre fitnes, ako je Americká rada pre cvičenie, však tvrdia, že drviny sú bezpečné, ale za určitých okolností môžu byť kontraindikované pre zdravie chrbtice. Nielen to, ale drtia nie sú nevyhnutne najúčinnejšie brušné cvičenia. Ak chcete zlepšiť svoje cvičenie ab, môžete si vybrať z množstva cvičení, čo je dobrá správa, ak sa vám nepáči drví.

Spoznajte svoje abs

Vaša rectus abdominis je sval, ktorý vytvára vzhľad „šiesteho balenia“. Jednou z jeho funkcií je ohýbanie trupu dopredu v oblasti panvy a kontrola zakrivenia dolnej časti chrbta. Táto funkcia je myšlienkou drtí, ale rectus abdominis je iba jedným z komplexných vrstiev svalov, ktoré tvoria vašu abs. Máte tiež priečny brušný sval, ktorý ťahá vašu brušnú stenu dovnútra. Potom sú tu vaše vnútorné a vonkajšie prekážky, ktoré majú za úlohu ohýbať a otáčať chrbticu sprava doľava.

Kedy sa vyhnúť drví

Keď sa prvýkrát prebudíte, vyhnite sa drvinám, hovorí ACE. Vaše spinálne disky sú na najvyššej úrovni zadržiavania tekutín v o.m, takže tlak v diskoch je vyšší a je pre nich ťažšie tolerovať ohýbanie. Počkajte asi hodinu, kým sa ponáhľate do rannej hodiny jogy alebo do posilňovne. Inokedy, ako sa vyhnúť drvinám, je hneď po dlhom sedení. Vaše chrbtové disky sú opäť v maximálnej výške a ohýbanie môže byť bolestivé alebo môže spôsobiť zranenie. Po dlhšom sedení chodte asi päť minút pred akýmikoľvek drveniami. Nakoniec, ak máte nejaké problémy s chrbticou, ako sú hernie alebo vypuklé disky, úplne sa vyhnite drtom.

Bezpečné, ale nie také efektívne

Teraz, keď viete okolnosti, vďaka ktorým sú drtia kontraindikované pre zdravie chrbtice, pravdepodobne sa pýtate, aké sú účinné. Drtia nie sú tou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o prácu na vašej abs. ACE hovorí, že drtia by nemali byť základom vášho tréningu ab a cvičenia, ktoré napodobňujú funkciu svalov v reálnom živote, sú kľúčové. Hlavnou úlohou vášho ABS je otáčať a ohýbať svoj kmeň zo strany na stranu a podporovať chrbticu a držať sa vo vnútorných orgánoch.

Štyri pre vaše jadro

Lekárske guľové kotlety a výťahy, výpady s rotáciou, obrátené letáky a aktivačné dráhy glute sú štyri z najlepších cvičení, ktoré ACE odporúča ako najúčinnejšie. Vaše ABS sú súčasťou vášho jadra a tiež niektoré z vašich zadných svalov a glute. ACE tvrdí, že tieto svaly by sa mali spracovať spoločne. Pridajte tieto cvičenia dvakrát týždenne do svojho cvičebného programu. Urobte dve sady každého cvičenia pre šesť až 15 opakovaní. Vyberte si hmotnosť, ktorá spochybňuje vaše svaly a sťažuje dokončenie opakovania.

Choďte dopredu a Crunch

Pred začatím cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom. Ak máte radi drví a nemáte problémy s chrbticou, choďte do toho a urobte ich. ACE však tvrdí, že vykonáva vaše drvenie na cvičebnej gule, aby sa zvýšila ich bezpečnosť a účinnosť. Loptička poskytuje ďalší vankúš a podporu pre vašu chrbticu a zvyšuje rozsah pohybu, čo pomáha efektívnejšie zamerať vaše svaly.