Vhodnosť

Vytvára cyklistika veľké nohy?


Nemôžete poraziť cyklistiku pre budovanie svalov a kardio.

Stewart Cohen / Lifesize / Getty Images

Každý rok môžete v televízii nahliadnuť do Tour de France alebo si môžete všimnúť cestných cyklistov, ktorí o víkendoch zasiahli miestne cesty v balíčkoch divokých farieb, keď na míľu jazdia po kilometroch na míľu. Ale jedna vec, ktorú pravdepodobne veľa neuvidíte, sú objemné nohy.

Jazda na bicykli je jednou z najlepších kardio aktivít v okolí, horenie kalórií rýchlym klipom. Je to tiež jeden z najlepších spôsobov, ako tónovať svaly na nohách, ako aj na gluteách, a to pre skvelo vyzerajúcu dolnú polovicu.

Ako tvarujete tieto svaly na nohách pri jazde na bicykli, záleží výlučne na tom, ako jazdíte, ako dlho jazdíte a aký sex ste.

Svaly ťažké pri práci

Zakaždým, keď skočíte do sedla, či už ste cestný cyklista, horský cyklista, alebo len tak idete na popoludňajšiu plavbu na jednu rýchlosť, vaša sila je v šliapaní, čo znamená, že vaše nohy ťažia z vášho tréningu najviac.

Vaše štvorkolky a hamstringy sú zďaleka dve svalové skupiny, ktoré pri cykle pracujú najťažšie. Zakaždým, keď stlačíte pedál, zapájate tieto svaly. Aj vaše lýtkové svaly začínajú cvičiť, pretože pomáhajú s celkovým úsilím o tlačenie, a obzvlášť prichádzajú do hry, keď ste zo sedla a tlačíte do kopca.

Zaokrúhlenie svalových skupín sú vaše klzáky, ktoré poskytujú základnú silu pre vaše cyklistické úsilie.

Kardio verzus budovanie svalov

Ak je vaša koncovka hrou pre spájanie nôh, potom cyklistika nie je ideálnou cestou k dosiahnutiu tohto cieľa, pretože je súčasťou kardio, čo je dobrá správa pre tých, ktorí chcú stavať a tónovať svaly nôh bez toho, aby z nôh vytvárali pne stromov.

Cyklistika horáky kalórie a budovanie svalov súčasne, čo znamená, že čistý efekt je skôr tónovanie než objemové. Mierna jazda na bicykli pre kohokoľvek, kto váži 130 až 205 libier, spaľuje od 472 do 745 kalórií za hodinu.

Pri spaľovaní týchto kalórií si tiež vytvárate nové svaly na nohách, najmä ak ste na bicykli nováčikom, ale ten sval môže nahradiť tuk. Teraz môžete namiesto kučeravých stehien mať pevné a tónované nohy vďaka silnejším hamstringom a štvorkolkám. Nehovoriac o tom, vaše novo-tónovaný zadný koniec a teľatá dokonale orámujú vaše stehná.

Cesty prešli

Jedným z najväčších vplyvov na to, ako si počas cyklistiky budovať svaly nôh, je spôsob jazdy. Ak na svojom horskom bicykli vymýšľate jednokoľajové chodníky, budujete svalovú hmotu oveľa rýchlejšie (nehovoriac o spaľovaní kalórií), ako keby ste sa točili okolo parku.

A čím ďalej a dlhšie idete, tým viac svalov nôh budete stavať. Aj v tomto prípade účinok spaľovania kalórií súčasne vykompenzuje objemnejšie nohy, čo je dôvod, prečo títo jazdci Tour de France vyzerajú, akoby vážili menej ako 100 libier navlhčených.

Pohlavie

Posledný faktor v tom, či a ako si počas cyklistiky budujete svaly nôh, súvisí s vaším pohlavím. Ak ste muž, budete budovať svaly oveľa rýchlejšie ako ženy, pretože vaše svaly sú vďaka svojmu testosterónu geneticky náchylné na hromadenie. Ženy so svojimi takmer zanedbateľnými množstvami testosterónu sa nebudú hromadiť takmer toľko.

Ak sú vaším cieľom dobre osvalené svalnaté nohy, cyklistika sa nedá poraziť. A tónovanie nekončí v hornej časti nôh, keď si budujete glute a tiež časť hornej časti tela. Ak ste za objemnými stehnami, po tom, čo ste po, zaútočte do telocvične, ako aj na bicykel, aby ste získali svalnatejšie nohy.