Vhodnosť

Denné aktivity, ktoré by mohli cvičiť svaly žalúdka


Cvičenie svalov žalúdka sa dá dosiahnuť každodennými činnosťami a prácou.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Udržanie silného jadra sa dá dosiahnuť začlenením brušných cvičení do vášho tréningu. Ak však máte nabitý program, možno nebudete mať čas sústrediť sa na tieto svaly tak, ako chcete. Rôzne fyzické aktivity, ktoré počas dňa vykonávate ako súčasť každodennej rutiny, pracujú so žalúdočnými svalmi, vďaka čomu sú pohodlným spôsobom na dosiahnutie silnejšieho jadra.

Chôdza a státie

Ak máte kancelársku prácu, môžete sa cítiť uväznení pri vašom stole, ale počas celého dňa môžete cvičiť. Namiesto toho, aby ste neustále sedeli pri stole, postavte sa a telefonujte počas práce v kancelárii. Stojan zapája žalúdočné svaly a aktivuje ich tak, aby zostali v rovnováhe. Vždy, keď je to možné, použite schody namiesto výťahu, pretože pri pohybe sa používajú aj základné svaly. Ak vykonávate tieto činnosti po celý deň, vedome si stiahnite svaly na bruchu, aby ste zvýšili výhody.

Denné práce

Práca v domácnosti je v skutočnosti jedným z najlepších spôsobov použitia rôznych svalových skupín vrátane svalov žalúdka. Čokoľvek, čo zahŕňa rovnováhu, dosiahnutie a krútenie, používa brušné svaly. Umývanie riadu, hrabanie a záhradníctvo, vytieranie a vysávanie všetko zapája svaly žalúdka. Aj keď tieto činnosti pravdepodobne nebudú znamenať významný rozdiel ako jediná forma cvičenia, môžu prispieť k dennému rozvrhnutiu fyzickej aktivity tým, že pracujú so svalmi vo vašej bránici.

Nákupy a pochůzky

Či už idete do obchodu s potravinami, vraciate knihy z knižnice alebo nakupujete, pravdepodobne si vyzdvihujete predmety a nosíte nákupné tašky. Chôdza s vakmi vyžaduje zvýšenú rovnováhu, ktorá aktivuje vaše jadro a počíta sa ako malé posilňovacie cvičenie. Táto častá aktivita prispieva k vášmu spaľovaniu kalórií a tiež spôsobuje pravidelné zapojenie žalúdočných svalov.

Nepretržité činnosti

Aj keď by ste mohli byť v pokušení prísť domov z rušného dňa a sedieť si na celý večer, aktívnejším využívaním voľného času môžete udržať svoje jadro silné. Prechádzka, jazda na bicykli alebo dokonca tancovanie s priateľmi zapájajú žalúdočné svaly. Akékoľvek pohyby, ktoré si vyžadujú krútenie alebo rovnováhu, sú ideálne na prácu so svalmi brucha - aby ste získali extra kredit, nezabudnite zapojiť svaly žalúdka.