Výživa

Najlepší denný príjem kalórií pre seniorov

Najlepší denný príjem kalórií pre seniorov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Udržiavanie zdravej telesnej hmotnosti zvyšuje priemernú dĺžku života.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádzajú, že v rokoch 2007 až 2010 bola viac ako tretina seniorov vo veku 65 a viac rokov klasifikovaná ako obézna. Potreba kalórií seniorov pre zdravé riadenie telesnej hmotnosti je veľmi závislá od jeho aktuálnej telesnej hmotnosti a úrovne fyzickej aktivity. Seniori zvyčajne nemusia jesť toľko kalórií ako mladí dospelí.

Ženy

Po 50 rokoch ženy potrebujú menej kalórií na udržanie zdravej telesnej hmotnosti. V pokynoch pre výživu pre Američanov 2015 sa uvádza, že ženy nad 50 rokov potrebujú 1 600 kalórií denne, ak sú sedavé, 1 800 kalórií denne, ak sú mierne aktívne, a 2 000 až 2 200 kalórií denne, ak sa pravidelne zúčastňujú na fyzickej aktivite rovnocennej chôdzi viac ako 3 míle denne tempom 3 až 4 míle za hodinu. Je to okrem fyzickej aktivity súvisiacej s každodenným životom.

Muži

Starší muži často vyžadujú viac kalórií ako staršie ženy, pretože majú zvyčajne väčšiu veľkosť rámu a väčšiu svalovú hmotu. Podľa smerníc pre výživu pre Američanov z roku 2010 si starší muži nad 50 rokov často vyžadujú 2 000 až 2 200 kalórií, ak sú sedavé. Muži, ktorí sú stredne aktívni, čo znamená, že okrem bežnej dennej aktivity sa zúčastňujú aj fyzickej aktivity, ktorá je ekvivalentná chôdzi 1,5 až 3 míle denne rýchlosťou 3 až 4 míle za hodinu, vyžadujú 2 200 až 2 400 kalórií denne. Muži, ktorí vedú aktívny životný štýl, potrebujú 2 400 až 2 800 kalórií každý deň.

Kalórie na libru

Seniori môžu pomocou svojej telesnej hmotnosti pomôcť pri určovaní ich individuálnych potrieb kalórií na udržanie hmotnosti. Harvard Medical School naznačuje, že dospelí potrebujú asi 13 kalórií za každú libru svojej telesnej hmotnosti, ak sú sedaví, 16 kalórií za libru, ak sú mierne aktívni, a asi 18 kalórií za každú libru svojej telesnej hmotnosti, ak vedú aktívny životný štýl. Napríklad stredne aktívna staršia žena vážiaca 115 libier by potrebovala asi 1 840 kalórií denne, zatiaľ čo stredne aktívny starší muž vážiaci 160 libier potrebuje na udržanie svojej hmotnosti denne okolo 2 560 kalórií.

Strata váhy

Seniori s nadváhou a obéznymi, ktorí hľadajú chudnutie, by mali znížiť svoj aktuálny príjem kalórií o 500 až 1 000 kalórií denne, navrhujú Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb. Jedna libra sa rovná 3 500 kalóriám. Uvoľňovanie jednej až dvoch libier týždenne je bezpečné, ale efektívne pre dlhodobý úspech, poznamenáva CDC. University of Washington uvádza, že dospelí s nadváhou a obezitou potrebujú 10 kalórií na každú libru požadovanej telesnej hmotnosti denne, aby dosiahli svoju cieľovú hmotnosť. Napríklad, staršia žena, ktorá chce dosiahnuť 140 libier, by sa mala zamerať na 1 400 kalórií denne, zatiaľ čo staršie ženy s cieľovou hmotnosťou 120 libier vyžadujú okolo 1 200 kalórií denne.Komentáre:

 1. Cathbad

  And I liked it…

 2. Aralrajas

  Robiť chyby. Navrhujem o tom diskutovať.

 3. Shelby

  Momentálne sa nemôžem zúčastniť diskusie - som veľmi zaneprázdnený. Budem prepustený - určite vyjadrím svoj názor.

 4. Dalton

  It agree, it is an excellent idea

 5. Maximillian

  It agree, a useful phrase

 6. Dilkree

  I join. It was with me too. We can communicate on this theme. Here or at PM.Napíšte správu