Výživa

Denný príjem kalórií na chudnutie

Denný príjem kalórií na chudnutie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vyberte si potraviny bohaté na vlákninu, ako sú obilniny, strukoviny, orechy, semená, ovocie a zelenina.

Ablestock.com/AbleStock.com/Getty Images

Nie je žiadnym prekvapením, ako veľa Američanov chudne. Viac ako 69 percent dospelých v USA je klasifikovaných ako s nadváhou alebo obezitou, píše správa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Vaše kalórie potrebné na chudnutie závisia od vášho aktuálneho príjmu energie, pohlavia, úrovne aktivity a cieľov chudnutia.

Pokyny

Národný inštitút srdca, pľúc a krvi navrhuje, aby sa jednotlivci s nadváhou snažili stratiť asi 1 až 2 libry týždenne, čo je bezpečné, ale efektívne pre dlhodobý úspech. Na dosiahnutie tohto cieľa znížte svoj aktuálny príjem o 500 až 1 000 kalórií denne. Znížte množstvo potravín, ako sú sladké nápoje, sladkosti, pečivo, jedlá s vysokým obsahom tuku, mliečne výrobky s obsahom tuku a rafinované zrná, napríklad biely chlieb. Päťsto kalórií sa môže rýchlo pridať. Napríklad dve plechovky sodovky s príchuťou citrónu a vápna obsahujú asi 300 kalórií, uvádza ministerstvo poľnohospodárstva USA.

Všeobecné odporúčania

Všeobecne platí, že strava obsahujúca 1 000 až 1 600 kalórií denne je vhodná na chudnutie, navrhuje Národný ústav srdca, pľúc a krvi. Neaktívne ženy môžu potrebovať 1 000 až 1 200 kalórií každý deň, zatiaľ čo aktívne ženy a väčšina mužov zvyčajne potrebujú 1 200 až 1 600 kalórií denne na úspešné chudnutie. Muži, ktorí pravidelne cvičia, môžu potrebovať ďalšie kalórie, aby bezpečne prehrali 1 až 2 libry týždenne, v závislosti od toho, koľko kalórií cvičia. Pridanie fyzickej aktivity do programu na chudnutie môže zlepšiť chudnutie, najmä dlhodobé, znížiť telesný tuk a znížiť riziko ochorenia.

Kalórie na libru

Pomocou telesnej hmotnosti môžete odhadnúť svoje individuálne potreby kalórií na chudnutie. Ak trpíte nadváhou alebo obezitou, University of Washington navrhuje jesť 10 kalórií za každú libru požadovanej telesnej hmotnosti. Ak je napríklad požadovaná telesná hmotnosť 130 libier, zamerajte sa na dosiahnutie cieľa okolo 1300 kalórií denne. Ideálna telesná hmotnosť ženy je 100 libier na prvých 5 stôp jej výšky plus 5 libier na každý palec nad 5 stôp. Ideálna hmotnosť človeka je 106 libier za prvých 5 stôp jeho výšky plus 6 libier za každý palec nad 5 stôp. Pretože sa veľkosť rámov líši, University of Washington poznamenáva, že odchýlka 10 percent vašej ideálnej hmotnosti je v rámci zdravého rozsahu.

Diéty s veľmi nízkym obsahom kalórií

Dieta s nízkym obsahom kalórií, ktorá je pod lekárskym dohľadom, je niekedy vhodná pre obéznych jedincov, u ktorých je vysoké riziko zdravotných problémov súvisiacich s obezitou. Tieto diéty, často označované ako VLCD, obsahujú 800 kalórií alebo menej a môžu viesť k rýchlejšiemu chudnutiu 3 až 5 libier týždenne. Keďže zdravotné problémy, ako sú nedostatok živín, sa týkajú VLCD, mali by sa používať iba pod dohľadom lekára.Komentáre:

  1. Radclyf

    V ňom niečo je. Thank you for help in this question, now I will not admit such error.

  2. Brajin

    Uvidím, tým viac s dobrou kvalitou

  3. Corey

    Výborne, jednoducho ste boli navštívení s brilantným nápadomNapíšte správu