Výživa

Denná strava za 1 400 kalórií za deň


Väčšina dospelých bude chudnúť a bude jesť 1 400 kalórií denne.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Mnoho mužov a žien, ktorí jedia 1 400 kalórií denne, schudne. Národný inštitút srdca, pľúc a krvi navrhuje, že 1 200 až 1 600 kalórií plány sú účinné chudnutie pre väčšinu mužov, aktívnych žien a žien s hmotnosťou viac ako 164 libier. Ak je pre vás to pravé diétu na chudnutie 1 400 kalórií, pomocou plánu s jedlom 1 400 kalórií môžete naplánovať denné menu. Cieľom je stratiť 1 až 2 libry týždenne, navrhuje Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb.

1 400-kalorický potravinový plán

Pri používaní zdravých stravovacích plánov vytvorených Ministerstvom poľnohospodárstva USA a Ministerstvom zdravotníctva a ľudských služieb USA, ktoré sú uvedené v Pokynoch pre výživu pre Američanov v roku 2010, je pomerne jednoduché jednoduché stravovanie 1 400 kalórií za deň. Na základe týchto odporúčaní je plán na 1 400 kalórií obsahuje 1,5 šálky zeleniny, 1,5 šálky ovocia, 4 unce potravín bohatých na bielkoviny, 5 uncí zŕn, 2,5 šálky mliečnych potravín, 4 čajové lyžičky olejov a 121 kalórií z potravín podľa vášho výberu.

Skupiny potravín a ich časti

Podľa ChooseMyPlate.gov sa jedna porcia - alebo 1 šálka - zo skupiny ovocia rovná 1 šálka ovocia, 1 šálka 100% ovocnej šťavy alebo polovica šálky sušeného ovocia. Jedna unca zo skupiny zŕn sa rovná jednému plátku chleba, 1 šálke studenej cereálie alebo polovici šálke varenej obilia, ryže alebo cestovín. Ekvivalent 1 unca zo skupiny bielkovinových potravín pozostáva z jedného vajca, 1 lyžice arašidového masla, polovice unca orechov alebo semien, jedeného šálku varenej fazule alebo 1 unca mäsa, hydiny alebo rýb. Jeden šálka zo skupiny mliečnych výrobkov sa rovná 1 šálku mlieka, jogurtu alebo sójového nápoja, 1,5 oz tvrdého syra alebo 2 šálkam tvarohu.

Vzorové menu 1

Vzorka denného menu 1 400 kalórií s plánom jedla 1 400 kalórií USDA obsahuje 1 šálku uvarenej ovsenej múky vyrobenej z polovice šálky nízkotučného mlieka, dvoch vaječných bielkov, jednej polovice šálky čučoriedok a jednej polovice unca nakrájanej na plátky mandle na raňajky. Na obed v dopoludňajších hodinách skúste 1 šálka nízkotučného jogurtu s 1 šálkou jahôd. Zdravý obed sa skladá z 2 uncí grilovaného kuracieho prsníka, 2 šálok listovej zeleniny, 1 lyžice talianskeho šalátu, 1 šálky nízkotučného tvarohu a malej večere. Na popoludňajšie občerstvenie vyskúšajte 1 uncu syra so zníženým obsahom tuku s piatimi celozrnnými sušienkami. Zdravá večera môže obsahovať 2 unce grilovaného lososa, polovicu šálky naparenej brokolice a polovicu šálky varenej hnedej ryže.

Vzorové menu 2

Ďalšia vzorka 1 400 kalórií pozostáva z dvoch plátkov celozrnného toastu s 2 polievkovými lyžicami arašidového masla, 1 šálky nízkotučného tvarohového syra a 1 šálky kocky melónu na raňajky. Poludňajšie desiatu môže obsahovať tri štvrtiny unca zmiešaných orechov s jednou štvrtinou šálky hrozienok. Na obed vyskúšajte 3-uncový, chudý morčacie hamburger na celozrnnej drdole a 1 šálku surovej mrkvovej a zelerovej tyčinky. Popoludňajšie občerstvenie môže pozostávať z 1 šálky nízkotučného gréckeho jogurtu. Na večeru vyskúšajte 2 oz grilované kuracie prsia, polovicu šálky uvareného chinoa, polovicu šálky čerstvých paradajok s uhorkami a 1 šálku nízkotučného mlieka alebo sójového mlieka.