Vhodnosť

Bolesti brucha po sit-up


Použite bolesť na meranie tréningu.

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Aj keď to tak nemusí cítiť, bolesť brušných svalov po situpoch zvyčajne predstavuje dobrú vec. Svalová bolesť po namáhavom cvičení je celkom bežná. Aj keď dôvody stále nie sú úplne jasné, jedna všeobecne akceptovaná teória je, že vaše svaly dostávajú mikroskopické slzy počas cvičenia a v procese hojenia, zväčšujú sa. Stále existuje rozdiel medzi bolesťou a bolesťou. Miesto, v ktorom sa vyskytne bolesť alebo bolesť, vám môže pomôcť určiť, či je to normálne alebo vyžaduje návštevu lekára.

DOMS Príznaky

Normálna oneskorená svalová bolestivosť alebo DOMS spočíva v bolestivosti, ktorú by ste mohli cítiť, keď ráno vstanete z postele po sedení. Zvyčajne trvá 24 až 48 hodín po cvičení. Vrchol dosahuje asi po 72 hodinách, aj keď ak ste práve začali cvičiť alebo sa skutočne tlačíte, môže to úplne trvať niekoľko dní. Napodiv sa zdá, že DOMS je viac spojená s excentrickým cvičením alebo s tým, čo väčšina ľudí považuje za fázu návratu. Toto vysvetľuje, prečo DOMS po cvičení, ako sú napríklad sedenia alebo drví, je vo všeobecnosti menej závažné ako cvičenie, ako sú predlžovania nôh, kde pracujete proti odporu na predĺžení aj na návrate.

Meranie DOMS

DOMS poskytuje užitočný spôsob, ako zmerať svoje abs cvičenia. Ak bolesť pravidelne trvá dlhšie ako tri dni alebo narúša každodenné činnosti, môžete ju preháňať. Medzi reláciami sedenia sa uistite, že ste si vzali aspoň 48 hodín. Na druhú stranu, ak si nepamätáte, kedy ste naposledy mali bolesť abs, môže nastať čas na výzvu, napríklad na sedenie na stabilizačnej plese alebo na zvýšenie odolnosti pomocou lekárskej gule.

Ak pociťujete bolesť v tom, čo mnohí ľudia mylne označujú ako „spodnú abs“, môžete v skutočnosti pracovať skôr s flexormi bedrového kĺbu než s brušným svalom konečníka. V tomto prípade by bolo lepšie začať s menšími pohybmi, ako sú dutiny a drví, kým nebudete schopní využiť svoje svaly abs, aby vás počas sedenia zdvihli.

Liečba DOMS

Pokiaľ nie je vaša bolesť veľmi vážna, nie je dôvod, prečo nemôžete pokračovať vo svojom cvičebnom programe. V skutočnosti, pokračujúce pôsobenie svalu často spôsobuje, že bolesť ustupuje a nie sa zvyšuje. Mierne sa tiahne ako upravená kobra, kde si natiahnete ruky pred telo a odtlačíte, aby ste mierne nadvihli hornú časť tela, alebo si môžete natiahnuť ceruzku, kde ležíte na chrbte s rukami nad hlavou a natiahnite telo od hlavy až k päte, môže pomôcť zmierniť bolesť. Ak nemôžete ani len premýšľať o tom, že budete sedieť, zoberte si medzi reláciami jeden deň navyše.

Iné príčiny

Bolesť, ktorú pociťujete skôr ako niekoľko hodín po cvičení, aj keď ustupuje, by mohla byť príznakom zranenia, ako je napríklad ťah, napätie alebo roztrhnutie. Ak k tomu dôjde, mali by ste okamžite prestať robiť sedenie a zvážiť návštevu lekára, ak sa nezlepší. Opakujúca sa bolesť môže byť príznakom vážnej choroby. Bolesť, ktorá zvyšuje závažnosť, môže vyžadovať okamžitú lekársku starostlivosť.

Pozri si video: Biblical Series V: Cain and Abel: The Hostile Brothers (Február 2020).