Výživa

Nebezpečenstvo sukralózy v nealkoholických nápojoch v strave


Sukralóza môže mať niekoľko vedľajších účinkov.

ITStock Zadarmo / Polka Dot / Getty Images

Predávaný ako voľba pre každého, aby žil trochu zdravšie, Splenda alebo sukralóza je sladidlo s nulovým obsahom kalórií, ktoré sa nachádza vo viac ako 4 000 potravinárskych výrobkoch. Toto sladidlo uvedené na trh koncom 90. rokov minulého storočia je viac ako 600-krát sladšie ako stolový cukor. Aj keď bol výrobok dobre prijatý kvôli mnohým bezpečnostným tvrdeniam, niektoré štúdie preukázali problémy pre ľudí aj pre životné prostredie.

Odkaz na migrény

Aj keď presný mechanizmus nie je jasný, migrény boli spojené so sukralózou. Aj keď to nie je konzistentný vedľajší účinok, lekári boli vyzvaní, aby pri liečení pacientov s migrénou dávali pozor na spúšť a získali záznam o strave. Prípadová správa publikovaná v časti „Bolesť hlavy“ dokumentovala migrénu, ktorá sa dôsledne spúšťala príjemom sukralózy. Keď pacient odstránil sukralózu z diéty, bolesti hlavy ustúpili; potom, čo bol pacient nevedomky podaný Splenda namiesto cukru, bolesti hlavy sa vrátili.

Črevný vplyv

Vedci z Duke University zistili, že sukralóza by mohla zmeniť prospešné črevné baktérie u testovaných potkanov. Črevo - nazývané druhý mozog - reguluje imunitný systém a zmena jeho prostredia môže viesť k zdravotným stavom, ako sú autoimunitné ochorenia, gastrointestinálne poruchy, kardiovaskulárne ochorenia a alergie. Podľa štúdie uverejnenej v „Mutation Research“ medzi 39 potravinovými aditívami skúmanými v štúdii s použitím myší, sukralóza spôsobila poškodenie črevnej DNA, ktoré by mohlo potenciálne viesť k chronickým gastrointestinálnym poruchám; Vedci tvrdia, že ďalšia štúdia je oprávnená.

Zisk bez kalórií

Dlhodobé štúdie tiež zistili, že ľudia, ktorí pili diétne nápoje v priebehu niekoľkých rokov, mali výrazne vyššie pása, čo je rizikový faktor pre cukrovku 2. typu. Podľa Neurovedy umelé sladidlá, ako je sukralóza, neaktivujú dráhy odmeňovania potravín, ako sú prírodné sladidlá. Vylúčením kalorickej zložky potravy mozog nemôže zapnúť signály sýtosti a nechať telo hladné.

Obavy z rakoviny

Štúdia z roku 2013, ktorú vykonali talianski vedci, zistila, že u potkanov, ktorým sa počas ich života podávala sukralóza, bol vyšší výskyt leukémie ako u tých, ktoré neboli. Výsledky viedli vedcov k tomu, aby naliehavo požiadali o ďalšie štúdie a Centrum pre vedu vo verejnom záujme, aby znížili hodnotenie sukralózy z “safe” na “Upozornenie. „Okrem toho sa zistilo, že sukralóza je mutagén, látka, ktorá spôsobuje mutácie DNA. 90 percent mutagénov môže prispieť k rozvoju rakoviny, pretože mutácie môžu spôsobiť, že sa normálna bunka vyvinie na rýchlo sa deliace rakovinové bunky.

Účinky na životné prostredie

Vedci začínajú skúmať vplyv vylučovanej sukralózy na životné prostredie, pretože sa môže v priebehu času hromadiť. Podľa štúdie „Environmental Engineering Science“ sa v štúdii v roku 2011 zistilo, že zlúčenina sa nezačala filtrovať alebo degradovať tradičnými systémami na filtrovanie vody a odvtedy sa nachádza v mestskej pitnej vode, oceánoch, potokoch a jazerách. Aj keď sa to zdá byť pre rastliny a vodné živočíchy netoxické, vedci sa zhodujú na tom, že dlhodobá expozícia by mohla mať neznáme zdravotné následky pre ľudí i zvieratá.

Zdroje (2)