Vhodnosť

Deadlifts na chudnutie


Deadlifts nie sú len pre konkurenčných zdvihákov.

Zdroj obrazu / digitálne videnie / obrázky

Deadlifts nie sú len pre powerliftery - sú to skvelé cvičenia na prácu s hlavnými svalovými skupinami vo vašom tele a zvýšenie vašej celkovej sily. Pretože najímajú toľko svalov, mŕtve ťahy sú tiež skvelým spaľovačom kalórií a ich zahrnutie do vášho zvyčajného vzpierania vám môže pomôcť pri spaľovaní kalórií pri cvičení. Tu je návod, ako ich zahrnúť do programu na chudnutie.

Zvýšte svoju silu

V oblasti silových tréningov sa v hornej časti zoznamu nachádzajú mŕtve ťahy. Cvičenie prichádza s nejakým plášťom pre jeho užitočnosť pri rozvíjaní sily a sily. Deadlift sa zameriava na niekoľko svalov v tele vrátane pascí, svalov ramien, erektorových špenátov, glute, hamstringov, štvorkolíc a teliat. Aj keď silový tréning nie je známy pre svoje vlastnosti spaľovania kalórií - Harvard Health Publications poznamenáva, že 185-libra bude spaľovať iba asi 133 kalórií za 30 minút - skutočnosť, že deadlifting získava toľko svalov, z neho robí jednu z najefektívnejších kalórií. -pálenie silových cvičení.

Ťažko spálite viac kalórií

Vykonávanie ťažkých ťahov niekoľkokrát týždenne vám môže pomôcť na vašej ceste schudnúť. Výzva s ťažkými váhami pomôže zvýšiť vašu svalovú hmotu svalovej hmoty, čo v priebehu času pomôže zvýšiť rýchlosť metabolizmu, vďaka čomu bude vaše telo efektívnejšie pri spaľovaní kalórií. Sval je metabolicky aktívny a pracuje tvrdšie, dokonca aj v pokoji, ako tuk. Sval si vyžaduje nielen kalórie, aby sa udržal, ale aj na opravy a regeneráciu po každom cvičení. Kým zvýšená svalová hmota vám nepomôže spáliť stovky extra kalórií denne, predpokladá sa, že jedna libra svalovej horí asi šesť kalórií za deň v pokoji, v porovnaní s dvoma kalóriami tuku, takže sval vám môže pomôcť dostať sa na správnu cestu. , Dva až tri súbory šiestich až 12 ťažkých mŕtveho ťahu sa môžu vykonávať dva až tri dni v týždni.

Udržujte to ľahké

Ak je vašou jedinou starosťou strata hmotnosti a radšej by ste sa neuspokojili s nábojom budovania svalov, používanie uličiek s ľahšími váhami môže byť pre vašu uličku viac. Ľahšie váhy stále vyzývajú vaše svaly, ale umožňujú vykonávať vyššie opakovania. Vyššie opakovania vyžadujú viac času na vykonanie každej sady, ktorá prinúti vaše telo preniknúť do svojho aeróbneho energetického systému. To zvyšuje spaľovanie kalórií vášho tréningu a zvyšuje pravdepodobnosť úspechu pri chudnutí iba pomocou mŕtveho ťahu. Zamerajte sa na dve až štyri sady 15 až 20 opakovaní ľahkých mŕtveho ťahu dva až štyri po sebe nasledujúce dni v týždni.

Jedzte inteligentne

Kým mŕtve ťahy môžu byť účinným nástrojom na udržanie arzenálu chudnutia, nemôžu robiť svoju prácu sami. Zmena vašej stravy je rovnako dôležitá, ak nie viac, ako fyzická aktivita, ktorú vykonávate. Prejedanie môže sabotovať každé úsilie, ktoré vynakladáte v telocvični na chudnutie. Sledujte, čo jete, aby ste zaistili, že spotrebúvate menej kalórií, ako spaľujete, čím sa vytvára nedostatok kalórií, aby ste mohli spaľovať tuk. V kuchyni robte inteligentné rozhodnutia a prikláňajte sa k čerstvým výživným jedlám.


Pozri si video: Jak na úzký pas?? (Septembra 2021).