Výživa

Hydratuje káva bez kofeínu pre zdravie?

Hydratuje káva bez kofeínu pre zdravie?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Káva bez kofeínu obsahuje kofeín.

Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty

Každá bunka, orgán a tkanivo vo vašom tele sa spolieha na fungovanie vody, preto je hydratácia tak dôležitá. Voda nielen udržuje vaše telo bacuľaté ako hroznový, ale tiež premiestňuje živiny do buniek a odpad z tela. Všetky nápoje prispievajú k vašej hydratácii vrátane kávy bez kofeínu. Avšak, pokiaľ ide o hydratáciu pre zdravie, voda je vždy tou najlepšou voľbou.

Tip

  • Káva bez kofeínu môže prispieť k vašim každodenným potrebám hydratácie, ale nemusí byť tou najlepšou voľbou pre uhasenie smädu. Ak sa snažíte zostať zdravý a hydratovaný, zvoľte vodu častejšie.

Hydratácia pre zdravie

Koľko musíte piť každý deň, aby ste ostali primerane hydratovaní, závisí od mnohých faktorov, vrátane vášho veku, zdravia, možností stravovania, vonkajšej teploty a aktivity. Všeobecne platí, že zamerať sa na asi 64 uncí denne je všeobecné usmernenie.

Väčšina zdravotníckych pracovníkov súhlasí s tým, že pokiaľ ide o plnenie vašich denných cieľov v oblasti hydratácie, voda by mala byť vašou prvou voľbou. Voda sedí na prvom mieste pre hydratáciu, pretože je prirodzene bez obsahu kalórií, ľahko vstrebateľná, dobre tolerovaná a prístupná. Iné nápoje vrátane kávy bez kofeínu vám však môžu pomôcť dosiahnuť váš denný cieľ.

Ak máte obavy z hydratácie, sledujte moč. Ak je váš moč bledožltý alebo takmer číry, pijete dosť. Ak je váš moč tmavo žltý, musíte zvýšiť príjem tekutín. Porozprávajte sa so svojím lekárom o tom, koľko by ste mali denne piť pre dobré zdravie.

Kofeín a hydratácia

Pokiaľ ide o hydratáciu, káva získava kúsok popáleniny kvôli presvedčeniu, že kofeín v káve spôsobuje dehydratáciu. Aj keď je kofeín mierne diuretikum, nespôsobuje toľko moču, že by vás vystavilo riziku dehydratácie. Ako už bolo povedané, pre dobré celkové zdravie by väčšina ľudí mala obmedziť denný príjem kofeínu na 300 miligramov denne, čo sú 2 až 3 šálky varenej kávy, v závislosti od toho, aká je silná.

Ak máte radi chuť kávy, káva bez kofeínu je dobrou alternatívou, ktorá vám pomôže obmedziť príjem kofeínu. A ako nápoj bez prírodného obsahu kalórií, jeho pitie v čiernej farbe alebo s príchuťou odtučneného mlieka pomáha udržať kalórie na minime.

Káva bez kofeínu a smäd

Káva bez kofeínu môže prispieť k vášmu dennému príjmu tekutín, nemusí však uspokojiť váš smäd. Taníny v káve, ktoré sú látkami, ktoré dodávajú vašej káve výraznú tmavú farbu a horkú chuť, spôsobujú, že chuťové poháriky v ústach sa zvracajú a sú veľmi suché. Ak sa snažíte zostať hydratovaní a uhasiť smäd, môžete sa radšej radšej zbaviť vody ako kávy bez kofeínu.