Vhodnosť

Čo je slušný čas plávania na 100 miliónov?


100 metrov voľný spôsob je ľahko načasovaná vzdialenosť.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Plávanie môže byť náročné a vyčerpávajúce, ale tiež riskuje, že sa bude opakovať a nudiť, pokiaľ si nedáte meradlo na meranie vášho pokroku. Pochopenie dôsledkov tempa hodín a načasovanie plávania vám dáva lepšiu perspektívu na vaše plávanie úsilie. 100-metrové plávanie meria vašu kondíciu a poskytuje jasný ukazovateľ vášho zlepšenia. Spravodlivý čas na túto vzdialenosť závisí od vašej zručnosti, kondície a tréningu.

Udržujte perspektívu

Podľa Medzinárodnej plaveckej federácie (World Swimming Federation) je svetový rekord vo voľnom štýle 100 metrov 46,91 sekúnd. Toto číslo nemusí byť nevyhnutne „slušné“ - je to na jedno plávanie, ktoré vyžadovalo roky dôkladného výcviku profesionálneho športovca. Priemerný plavec môže trénovať každý deň v týždni, ale zvyčajne nevyháňa svetové rekordy. Zamerajte sa na zlepšenie svojej schopnosti plávania a zároveň dosiahnite relatívne rýchly čas. Časy plávania sú špecifické pre vaše schopnosti a ciele, a keď postupujete, mali by ste oslavovať.

Zvážte zdvih

Freestyle alebo crawl mŕtvica je najúčinnejšia mŕtvica a vo všeobecnosti najrýchlejšia zo štyroch konkurenčných ťahov. Podľa USA Swimming, národného riadiaceho orgánu plávania v Spojených štátoch, je zdvih plazenia definovaný ako „striedanie hladenia ramien nad hladinu vody a striedanie, zdvíhanie a mávanie flutterom“. Počas 100 metrovového plávania môžete plávať ďalšie ťahy, ale slušný čas sa zmení podľa vašej schopnosti pri tomto ťahu. Napríklad plávanie 100 metrov voľného štýlu za 70 sekúnd je rýchle, ale plávanie v rovnakom čase pomocou prsia alebo motýľa je veľmi rýchle.

Ďalšie úvahy

Nie každý bazén sa meria v metroch. Mnoho konkurenčných bazénov alebo plaveckých bazénov v Spojených štátoch je 25 metrov. Ostatné typy bazénov sú dlhé 25 alebo 50 metrov. 50-metrový bazén sa považuje za olympijský bazén. Keď načasujete plávanie v bazéne s dĺžkou 25 metrov, váš čas bude podstatne rýchlejší ako čas 50 metrového náprotivku, keď sa otáčate častejšie. Okrem toho bude potápačský štart rýchlejší ako tlačový štart od steny.

Je to pre vás osobné

Bez ohľadu na to, akú mŕtvicu plávate, jedna minúta je často statočným cieľom. 60-sekundová bariéra pri 100 metrovom plávaní vyžaduje tvrdú prácu a školenie. Iné aspekty plavca, napríklad vek, pohlavie a mozgová príhoda, určujú, aký bude dôstojný čas. Každý plavec je iný, pretože každý úder je iný - stanovte si ciele a využite čas na precvičenie, aby ste sa dostali rýchlejšie do vody.