Vhodnosť

Hlboké kolená sú dobré na spaľovanie tukov?


Hlboké kolenné ohyby sú náročným drepovým cvičením.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Hlboké koleno, ktoré je v podstate celé drep, je silové cvičenie, ktoré efektívne spaľuje tuk. Hoci to nespáli toľko kalórií ako kardio cvičenie, budovaním svalov, hlboké kolenné ohyby zvyšujú váš metabolizmus. To znamená, že z dlhodobého hľadiska spaľujú viac kalórií. Vykonajte najmenej dva tréningy silového tréningu týždenne, ktoré zahŕňajú hlboké ohyby kolena, aby ste mohli ťažiť z výhod tohto cvičenia na spaľovanie tukov a posilňovanie svalov.

Tip

  • Hlboké kolená alebo ohyby môžu byť súčasťou cvičenia na spaľovanie kalórií, ktoré môže pomôcť spáliť tuk.

Pochopte Deep Knee Bends

Hlboké kolenné ohyby vytvárajú vaše štvorkolky, klzáky, bedrové únosy, hamstringy a teľatá. Postavte sa tak, aby vaša chrbtica bola rovná a vaše nohy boli bokom od seba. Držte ruky rovno pred vami, aby ste dosiahli rovnováhu. Ohnite sa na kolenách a sklopte boky dolu a späť. Sústreďte sa na to, aby ste si udržali chrbát rovno a stlačili si ABS pre rovnováhu. Pomaly narovnať a vrátiť sa do stojacej polohy dokončiť jeden opakovanie.

Spáliť niektoré kalórie

Na spaľovanie tukov musíte spáliť kalórie. Hlboké kolená sa ohýbajú kalórie rovnako ako akékoľvek cvičenie. Ak pracujete viac svalov naraz, znamená to, že hlboké ohyby kolena spaľujú viac kalórií, než veľa silových tréningov. Podľa Harvardskej lekárskej fakulty robí cvičenie na mierny silový tréning spálením asi 155 kíl za 30 minút a pri spaľovaní asi 185 kíl v rovnakom čase. Ak však robíte rázny silový tréning, ako napríklad vyzývate sa niekoľkými opakovaniami hlbokých kolenných ohybov, spálite 223 kalórií za pol hodiny pre 155 libier a 266 pre 185 libier.

Vybudujte nejaký sval

Pretože hlboké kolená ohýbajú toľko svalov naraz, pomôžu vám získať viac svalov rýchlejšie ako cvičenia, pri ktorých dochádza k uvoľneniu jedného svalu. Čím viac svalovej hmoty máte, tým vyšší je váš metabolizmus, pretože sval spaľuje viac kalórií ako tuk. Takto vám budovanie väčšej svalovej hmoty pomocou hlbokých kolien pomôže dlhodobo spaľovať viac tukov.

Pridajte nejaké odrody

Ak ste začiatočník, začnite zameraním na 10 opakovaní v jednom tréningu. Akonáhle dosiahnete tento cieľ, cieľom je urobiť dve sady po 10 opakovaniach. Akonáhle môžete vykonať 20 opakovaní v sade, pridajte odpor svojim drepom pridaním činiek do jednej ruky. Nechajte ich visieť rovno dole po bokoch s dlaňami smerujúcimi k nohám. Akonáhle môžete urobiť dve sady 40 opakovaní, prejdite k ťažšiemu činka. Ak chcete pokračovať v budovaní svalov, musíte so zlepšovaním zlepšovať svoju intenzitu.