Vhodnosť

Hlboká vnútorná strana stehien


Upavistha Konasana je účinný úsek pre hlboké svaly stehien a slabín.

Obrázky Motoyuki Kobayashi / Photodisc / Getty

Hlboká vnútorná oblasť stehien a slabín je vyznačená kostí pubis a je tvorená niekoľkými svalmi. Tieto svaly sú známe ako svaly aduktora a zahŕňajú adductor brevis, adductor longus, adductor magnus, gracilis a pectineus. Spoločne posúvajú kosti stehna alebo stehennej kosti do tela. Premiestnenie kosti stehennej kosti do stredovej línie tela je akciou nazývanou adukcia.

Zásady preťahovania

Ide o to, že sa tiahne toľko spôsobov, ako to urobiť. Dôvodom je toľko rozličných systémov myslenia a viery. Ak chcete zostať na bezpečnej strane, pózu udržiavajte aktívnu tým, že sťahujete svaly, ktoré vykonávajú akciu oproti svalom, ktoré napínate, namiesto toho, aby ste tlačili alebo ťahali, aby ste sa dostali hlbšie do pózy. Pomôže vám to zabrániť nadmernému rozťahovaniu. Vo vašom úseku je pocit pálenia v poriadku, ale ostrý pocit nie je. Vypočujte si svoje telo a zistite, ako prispôsobiť úsek tak, aby vyhovoval vašim potrebám.

Baddha Konasana

Aby ste natiahli vodiče, musíte nohu posunúť opačným smerom, ktorý sa nazýva únos. Cvičenia, ktoré si vyžadujú únos, sa vo všeobecnosti tiahnu za svaly aduktora. Ohnite kolená a spojte chodidlá svojich nôh. Nechajte kolená padať. Stláčajte svaly na zadku, aby ste stehná aktivne sklopili smerom k podlahe. Držte pózu pre šesť dlhých a hlbokých dychov, prehlbujte pózu pri každom výdychu. Tento úsek sa nazýva Baddha Konasana alebo Seating Groin Stretch. Pri napínaní svalov aduktora je to prvá praktická póza.

Upavistha Konasana

Upavistha Konasana je hlbší úsek ako Baddha Konasana. Ber to ľahko a pomaly. Posaďte sa na podlahu a otvorte nohy čo najširšie. Čím širšie sú vaše nohy, tým hlbší bude úsek pre vaše svaly aduktora. Záveste si boky a priveste lakte, predlaktie a ruky k podlahe pred vami alebo pred vami. Natiahnite chrbticu a udržujte priamu líniu od chvostovej kosti po temeno hlavy. Nezabudnite aktívne otočiť nohy dozadu tak, aby vaše kolená a prsty smerovali k stropu. Podržte šesť dychov.

Koleno Groin Stretch

Kneeling Groin Stretch je tiež známy ako Frog pose. Toto je veľmi hlboký úsek, takže si veľmi dobre uvedomujte svoje pohyby a pocity, ktoré tento úsek vytvára. Príďte ku všetkým štyrom. Zložte sa na predlaktie. Otočte chodidlá tak, aby vaše prsty smerovali von a od vás, s vnútornou časťou chodidla na podlahe. Vytlačte si svaly na zadok, aby ste svoje kolená aktívne posunuli v opačných smeroch a rozšírili tak priestor medzi nimi. Držte pózu na šesť dlhých a hlbokých dychov. S každým výdychom nechajte kolená posunúť sa trochu viac.