Vhodnosť

Ako rýchlo definovať hrudník kulturistikou


Zameranie tréningov na kulturistiku na hrudník pomôže definovať vaše prsné svaly.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Môžete pracovať na svojich ramenách všetko, čo chcete, ale aby ste získali dobre vyvážené hornej časti tela, musíte si tiež vyvinúť prsné svaly. Kulturistika na definovanie hrudníka sa dá urobiť rýchlo, keď sa sústredíte na vyrezávanie celej prsnej oblasti. Práca na hornej a dolnej časti hrudníka, ako aj definovanie stredovej čiary medzi vašimi hrudníkmi sa dá dosiahnuť cielenými cvičeniami a výživovým plánom, ktorý podporuje vaše ciele.

Rutina s dobrým vymedzením hrudníka

Do cvičenia, ktoré fungujú na celom hrudníku, ako sú kliky, činky na lavičke, činky na lavičky, činky a laná. Vykonajte tieto cviky, aby vyvolali svalové vlákna v celom prsnom svale a získali všade okolo silnejšiu, definovanejšiu hruď.

Zamerajte horné časti hrudníka tak, že budete vykonávať rovnaké cvičenie na svahu. Zadnú časť cvičebnej lavice nastavte tak, aby bola naklonená a sedíte v mierne zvislej polohe. Lavičkové lisy Smith na kľúčne kosti a lavinové lisy s reverzným uchopením tiež pomáhajú pri zameriavaní sa na horné vlákna hrudníka a vytvárajú väčšie hrudníky.

Zamerajte sa na spodnú časť hrudníka pomocou činky na činky a činky, ako aj činky lietajú na pokles. Keď ležíte na chrbte, upravte chrbtovú časť cvičebnej lavice tak, aby bola sklopená nadol a horná časť tela bola nižšia ako vaše boky. Šikmé kliky, kde je horná časť tela vyššia ako vaše nohy, tiež pôsobia na spodnú časť hrudníka.

Do cvičenia, ktoré spúšťajú svalové vlákna vo vašej vnútornej hrudníku definovať čiaru medzi pecs. Vykonajte lisy s reverzným uchopením, činky, lisy na káble naprieč telom, prelety a káblové priechody.

Vyberte si hmotnosť, ktorá vám umožní absolvovať päť až 10 opakovaní za sadu každého cvičenia; tým sa vytvorí viac svalov a umožní vám definovať svaly hrudníka tak, aby sa vaše črevá popu. Počas každej relácie zdvihnite ťažký náklad a rýchlo sa hromadte. Postupne zvyšujte váhu s rastúcou silou, aby ste pokračovali v postupe.

Trénujte hrudník až trikrát týždenne a medzi odpočinkovými dňami si môžete odpočinúť dni oddychu; to dá vašim svalom čas na to, aby sa opravili a zväčšili

Zvážte aj výživu. Získanie tónovaný hrudník si môže vyžadovať zoštíhlenie, preto dodržiavajte diétu s nízkym obsahom kalórií, aby ste spálili tuk, ktorý potrebujete, aby ste odkryli svoje tónované vzorky. Uistite sa, že podporujete rast svalov tým, že po každom tréningu doplníte bielkoviny - proteínové chvenie alebo rýchle občerstvenie bohaté na bielkoviny vám môže pomôcť pri raste svalov.

Položky, ktoré budete potrebovať

 • činka

 • činky

 • Káblový stroj

 • Nastaviteľná tréningová lavica

 • Smith stroj

  • Tip

   • Pred každým tréningom sa zahrievajte správne, aby ste predišli zraneniu. Pri zdvíhaní závaží si zacvičte s priateľom alebo trénerom.

   Výstraha

   • Pred začatím nového cvičenia sa vždy poraďte so svojím lekárom.