Športové

Ako zistiť napätie tenisovej rakety


Strata napätia struny môže ovplyvniť spôsob hry.

Clive Brunskill / Getty Images Šport / Getty Images

Zo všetkých faktorov, ktoré môžu ovplyvniť váš výkon na súde, je napätie struny tenisovej rakety jedným z najdôležitejších. S novou neroztiahnutou raketou musíte najskôr určiť najlepšie napätie struny, ktoré sa má použiť. Môže to byť proces pokusu a omylu v závislosti od vášho štýlu hry. Keď nájdete správne napätie, je dôležité ho udržiavať - ​​každá významná strata môže nepriaznivo ovplyvniť vašu hru. Stanovenie napätia reťazca je možné pomocou niekoľkých modulov gadget vrátane aplikácie pre iPhone alebo iPad.

1.

Preskúmajte svoju raketu a poznačte si rôzne označenia a informácie vytlačené na ráme. Keď sa vyrábajú rakety, výrobcovia ich testujú, aby určili rozsah napnutia struny, kde raketa účinkuje čo najlepšie. Toto je zvyčajne rozsah 10 libier a je zvyčajne vytlačený na hrdle rakety. Ak to tam nevidíte, skontrolujte vnútornú alebo vonkajšiu časť rámu hlavy. Použite tento rozsah ako vodítko na určenie napätia.

2.

Ak máte novú raketu bez strún, napíšte ju do stredu tohto radu. Po hraní s raketou v strede rozsahu a vyhodnotení výkonnosti strún máte priestor posunúť sa nahor alebo nadol 3 alebo 4 libry napätia, aby ste vyhoveli vašim potrebám a doplnili váš štýl hry. Ak ste výkonným zásahom, máte agresívny štýl hry a potrebujete väčšiu kontrolu, choďte k vyššiemu koncu rozsahu napätia. Ak potrebujete väčšiu silu a hĺbku svojich záberov, posúvajte sa k dolnému koncu rozsahu. Ak ste náchylní na zranenia lakťa, navlečte svoju raketu na spodnú stranu rozsahu.

3.

Naučte sa, ako používať lacné vreckové zariadenie určené na meranie napätia strun v raketách, kde sú reťazce už nainštalované. Na trhu existuje viac ako jeden dizajn zariadení, ale fungujú podobným spôsobom. Všeobecne majú dva malé špendlíky, ktoré vycentrujete cez jeden z hlavných alebo dlhých reťazcov. Potom otočte zariadenie, až kým nebude hlavný reťazec zarovnaný so špecifickou značkou na zariadení. Ak je zarovnanie zarovnané, napätie struny je vyznačené na číselníku oproti značke.

4.

Vypočítajte napnutie struny vašej rakety s väčšou presnosťou pomocou špeciálnej aplikácie pre iPhone alebo iPad. Po nainštalovaní aplikácie držte svoju raketu v blízkosti zariadenia iPhone alebo iPad a klepnite na struny pomocou rukoväte červenej alebo malej. Zvuk z reťazcov sníma mikrofón na vašom zariadení, ktorý potom vypočíta a zobrazí napätie.

Potrebné veci

  • Zariadenie na meranie napätia

Tip

  • Presnosť týchto zariadení môže byť ovplyvnená faktormi, medzi ktoré patrí hrúbka struny, hybridné strunovanie a typ stroja použitého na strunu rakety. Napríklad, zariadenie môže zmerať raketu navinutú tenkou šnúrou pri skutočnom tlaku 60 libier na stroji na zníženie hmotnosti a môže zistiť 58 libier za tých istých 60 libier na elektrickom stroji. S týmto relatívnym číslom a poznaním rozdielu medzi napätím nastaveným v stroji a nameraným napätím budete vedieť, či sú vaše úlohy v reťazci konzistentné. Napriek tomu a bez ohľadu na to, ktoré z týchto zariadení používate, sú tieto zariadenia najúčinnejšie, keď ich pravidelne používate, aby ste skontrolovali, či nedošlo k výraznému poklesu napätia v strunách.

Foto Kredity

  • Clive Brunskill / Getty Images Šport / Getty Images