Vhodnosť

Zariadenie na precvičenie svalov Trapézia


Ak nemáte lichobežníkový pruh, vykonávajte ramenné ramená s činkami.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Možno budete chcieť obviňovať svojho manžela / manželku alebo prácu za bolesť v krku, ale keď zažijete stuhnutosť a uzly v ramenách a krku, je to skutočne spôsobené lichobežníkovým napätím. Nadbytočné, opakujúce sa pohyby a dokonca aj každodenné činnosti, ktoré sú také jednoduché ako tlačenie trupu hore, keď vstanete z postele, sú zvyčajne vinníkmi. Používajte zariadenia určené na posilnenie pascí, aby ste predišli bolestivému napätiu a stresu.

Trap Bar

Vaše lichobežníkové svaly sú počas dňa rušnejšie, ako pravdepodobne viete. Sú zodpovední za rotačné pohyby, ako aj pokrčia plecia nahor a nadol a spájajú lopatky dohromady. Jedným z najviac odporúčaných cvičení na ramene na zacielenie vašich pascí je pokrčenie ramien pomocou pasce. Doštičky s hmotnosťou môžete vkladať na oba konce rovnako ako činka, ale stredná časť lišty vyzerá inak. Rozdeľuje sa do šesťuholníkového tvaru, ktorý vám umožňuje stáť v strede a zároveň vykonávať ramenné ramená, namiesto toho, aby ste držali váhu pred vaším telom, ako by ste mali pri činke. Týmto sa mení uhol hmotnosti vo vzťahu k vašim ramenám, čo tiež mení, ako stres ovplyvňuje ramenné kĺby. Lišta na zachytenie vám umožňuje efektívnejšie vykonávať pokrčenie ramien a tiež zdvíhať ťažšie.

Činky a činky

Činka nie je optimálnym zariadením na prácu s vašim lichobežníkom, ale stále ju môžete použiť na ramenné ramená, ak nemáte po ruke trapézovú tyč. Činky sa dajú použiť aj na pokrčenie ramenami a preto, že ich držíte po bokoch pri ich pokrčení ramenami, použitie činiek je podobné ako pri použití baru so sponou. Činky sa dajú použiť aj na iné cvičenia zamerané na zosilnenie lichobežníka, ako sú náchylné ohyby ramien a náchylné horizontálne únosy.

Kábel potiahnite nadol

Ak na lano použijete lanový stroj, urobíte cvičenie aj svaly lichobežníka. Horné pasce na krku a horné ramená sa nezasahujú, ale vaše stredné a spodné pasce začínajúce tesne nad lopatkami a stekajúce nad a pod nimi sa dostanú do akcie. Prostredie a spodné pasce pôsobia počas sťahovania nadol ako synergisti a pomáhajú svalom latissimus dorsi pri sťahovaní hmotnosti smerom nadol.

Veslovací trenažér

Keď riadok zameriavate svoje chrbtové svaly všeobecne, a to zahŕňa vaše dolné a stredné lichobežnícke svaly. Či už používate veslovačku alebo lanovku na zapojenie sa do radov veslovania alebo radíte časom, zapojíte lichobežníkové svaly do chrbta, aby ste pomohli vytiahnuť rukoväte smerom k telu. To platí bez ohľadu na to, či sedíte, alebo ak uprednostňujete zvislý rad, ktorý sa zvyčajne robí v stoji.