Vhodnosť

Cvičenie brucha pomocou boxovacieho vaku


Boxerské vaky sú relatívne lacnou možnosťou cvičenia.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Dierovacie vaky už nie sú len pre výcvik boxerov a iných bojovníkov. Tieto ťažké zariadenia sa bežne vyskytujú v komerčných telocvičniach a používajú sa ako súčasť každodenných fitness cvičení, vrátane tréningu brucha. Zatiaľ čo ťažké cvičenia na taškách majú rôzne údery a kopy, jadro sa tiež zapája do celej rutiny, čo má za následok vážne cvičenie.

Zamerajte sa na svoje jadro

Vaše brucho a chrbát tvoria jednu z najväčších svalových síl vášho tela - vaše jadro, a je dôležité, aby ste ich udržali silné. Budovanie sily vo vašom jadre môže nielen zlepšiť vašu rovnováhu a držanie tela, ale môže tiež uľahčiť každodenné činnosti. Silné jadrové svaly môžu tiež zlepšiť funkciu okolitých svalov, napríklad rúk a nôh. Harvard Health Publications tiež poznamenáva, že bolesti chrbta, ktorá postihuje štyroch z piatich Američanov, je možné zmierniť pravidelným cvičením.

Vykonajte dierovacie cvičenie

Cvičte s ťažkou taškou, začleňte dierovacie cvičenia a udržujte svoje jadro aktívne zapojené pri každom pohybe. Vyskúšajte údery ako bodnutie a háčiky, ktoré sa robia z postoja boxera, s nohami od seba vzdialenými šírkou ramien, kolenami mierne ohnutými a päsťami zdvihnutými do výšky brady. Bodnutia sa robia priamym vysekávaním, zatiaľ čo háčiky zahŕňajú otáčanie tela a sledovanie dierovaním. Medzi ďalšie techniky, ktoré pracujú na vašej abs, patrí dierovanie pri pohybe drepu smerom nahor, dierovanie z horného postoja push-up a státie na jednej nohe pri vykonávaní dierovania.

Pridajte pár kopov

Kopanie je ďalšou veľkou súčasťou tréningu boxovacieho vrecka a pre tieto pohyby je opäť aktivované jadro. Vykonajte postranný kop, ktorý zameriava vaše prekážky. Začnite tým, že stojíte v základnom postoji na kopanie jednou stranou smerom k vaku. Udržujte nohy trochu ďalej od šírky bedier a s uvoľnenými kolenami. Potom zdvihnite koleno, ktoré je pri taške, smerom k opačnému ramenu. Otočte a rýchlo kopnite vrece spodnou časťou chodidla a nakloňte sa na opačnú stranu, aby ste dosiahli rovnováhu. Kruhový kop sa vykonáva z rovnakého kopacieho postoja. Nasmerujte pravé koleno na pravú stranu vaku, potom sa otočte na ľavej nohe a kopnite vrece hornou časťou pravej nohy.

Udržujte to v bezpečí

Boxerské vrece ponúka alternatívny spôsob kondicionovania, ktorý dokáže vaše brušné svaly pracovať rôznymi spôsobmi, ale pred cvičením je potrebné pamätať na niekoľko bezpečnostných faktorov. Pri používaní boxovacieho vrecka vždy používajte rukavice, aby ste ochránili ruky pred nárazmi. Ručné zábaly pod rukavicami pomôžu ešte viac. Pred začatím cvičenia s boxovacím vreckom vždy zohrejte 5 až 10 minút švihadlo, skákacie zdviháky alebo jogging. Keď začnete cvičiť, začnite pomaly, až kým sa vaše telo prispôsobí novej rutine. Postupne budujte v intenzite.

Zahrnúť ďalšie cvičenia

Boxerské vrece môže poskytnúť solídne cvičenie pre vaše ABS, ale malo by to byť iba malú časť vašej celkovej fitness aktivity. Ak chcete napadnúť svoje abs rôznymi spôsobmi, zahrňte do cvičenia každý týždeň rôzne cvičenia, ako sú kliky, dosky, drví a kardio aktivity, ako je beh alebo jazda na bicykli. Predveďte svoju tvrdú prácu tým, že jej budete jesť, aby ste znížili nadváhu a znížili telesný tuk, čím odhalíte silnú abs.

Pozri si video: Cviky na chudnutie aj na doma #1 - JUMPING JACK (Február 2020).