Vhodnosť

Rozdiel medzi bazálnym metabolizmom a pokojovým metabolizmom

Rozdiel medzi bazálnym metabolizmom a pokojovým metabolizmom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Merania základnej metabolickej rýchlosti sa uskutočňujú bezprostredne po ôsmich hodinách spánku.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Aby ste si udržali svoju váhu, kalórie, ktoré konzumujete, sa musia rovnať kalórii, ktoré spálite. Počet kalórií, ktoré jete, môžete ľahko odhadnúť pomocou štítkov potravín, ale určenie počtu spálených kalórií je o niečo ťažšie. Aj keď sa tieto pojmy často používajú vzájomne zameniteľne, základná metabolická rýchlosť a pokojová metabolická rýchlosť sú dve rôzne techniky používané na odhad energetických požiadaviek na udržanie základných telesných funkcií.

Čo sa meria

BMR aj RMR odhadujú počet kalórií, ktoré spaľujete v pokoji, ale RMR pri určovaní potrieb berie do úvahy ďalšie faktory. BMR meria výdavky na bazálnu energiu alebo BEE. BEE je 24-hodinový odhad počtu spálených kalórií pri zachovaní najzákladnejších telesných funkcií, ako je dýchanie, cirkulácia krvi a rast a oprava buniek. RMR meria váš odpočinok v energii. REE určuje počet kalórií, ktoré spálite za 24 hodín, pri zachovaní základných telesných funkcií, ale zahŕňa aj počet spálených kalórií pri jedle a pri vykonávaní malého množstva aktivity.

Ako sa to meria

Meranie BMR je reštriktívnejšie ako RMR. Meranie BMR vyžaduje klinický zákrok, ktorý sa koná v nemocnici alebo laboratóriu a vyžaduje, aby subjekt strávil noc. BMR sa užíva prvú vec ráno, po ôsmich hodinách spánku a 12 hodinách rýchlo, keď subjekt leží. RMR nevyžaduje prespanie a meria sa kedykoľvek počas dňa po troj- až štvorhodinovom pôste. Obidva používajú na určenie potrieb nepriamu kalorimetriu. Nepriama kalorimetria meria množstvo spotrebovaného kyslíka a oxidu uhličitého v tele počas stanoveného časového obdobia.

Rozdiel v odhade kalórií

Pri porovnaní odhadov kalórií je RMR o niečo vyššia ako BMR, ale podľa Národnej rady pre výskum je rozdiel menší ako 10 percent. Aj keď sú RMR aj BMR považované za odhady vašich kalórií, BMR je presnejším opatrením z dôvodu prísnejších postupov potrebných na jeho získanie.

Aby to fungovalo za vás

Online kalórie kalórií sú skvelým začiatkom - ale na konci dňa ste skutočný človek s jedinečným životným štýlom, zložením tela a genetickým zložením, nie súbor čísel zapojených do kalkulačky. Online kalkulačky ponúkajú univerzálnu odpoveď, ktorá odhaduje vaše spaľovanie kalórií, ale vaše individuálne spaľovanie sa môže mierne alebo viac líšiť. Sledujte svoju váhu v priebehu času a podľa toho upravujte príjem kalórií, kým nedosiahnete svoje ciele.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Kemi

  Som si istý, že toto je nesprávna cesta.

 2. Shipley

  Absolútne s tebou súhlasím. Nápad dobrý, súhlasím s tebou.

 3. Yrre

  Congratulations, brilliant thought

 4. Tulmaran

  Many thanks for the help in this question, now I will not commit such error.Napíšte správu