Športové

Rozdiel medzi penovými a plastovými golfovými loptičkami


Cvičné lopty vám umožnia pracovať na vašom švihu v obmedzenom priestore.

Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty

Precvičte si golfové loptičky, keď nemáte čas navštíviť driving range. Umožňujú vám pracovať na hojdačke v menších oblastiach, vrátane záhrady a dokonca aj v interiéri. Cvičné lopty vážia menej ako bežné golfové loptičky a pri úderoch cestujú na menšiu vzdialenosť - sú navrhnuté tak, aby nešli ďalej ako 40 metrov. Väčšina cvičných loptičiek je vyrobená buď z peny alebo plastu a majú rôzne náklady a vlastnosti.

Problémy s výkyvmi je možné zväčšiť

Cvičné lopty cestujú menej ako normálne lopty, stále však napodobňujú let pravidelného lopty. Platí to pre cvičné lopty z penovej aj plastickej hmoty. Ak hákujete alebo krájate strelu, bude to viditeľnejšie. Je tiež ľahké zistiť, či lopta išla rovno alebo letala doľava alebo doprava. To je jedna z hlavných výhod použitia cvičných loptičiek - plus skutočnosť, že nemusíte chodiť stovky metrov, aby ste ich vybrali.

Pri kontakte sa cítia inak

Pretože cvičné lopty sú ľahšie, nemajú rovnaký pocit ako normálna lopta a pri kontakte nevydávajú rovnaký zvuk. Pozitívne je, že si môžete precvičiť svoj švih bez obáv z rozbitia okna alebo zranenia okoloidúcich. Plastové gule sa môžu pri tvrdom zásahu niekedy zlomiť. Niektoré drahšie penové gule majú stlačené jadro a cítia sa skôr ako normálna guľa ako jednoduché penové gule.

Trvanlivosť sa môže líšiť

Počet záberov získaných z tréningového lopty sa môže líšiť a často súvisí s nákladmi. Penové gule na krátku vzdialenosť majú tendenciu trvať iba 10 až 15 zásahov. Plastové gule sa môžu veľmi líšiť, ale môžu sa prasknúť alebo zdeformovať po niekoľkých zásahoch v plnej sile. Wiffle plastové gule, s otvormi, majú tendenciu trvať dlhšie ako pevný plast. Drahšie penové gule obvykle trvajú dlhšie, ale drahšie. Plastové gule sa spravidla zničia, ak na ne vstúpite a penové gule nie.

Cena alebo hodnota

Rovnako ako v prípade štandardných golfových loptičiek existujú veľké rozdiely v cene golfových loptičiek. V čase uverejnenia je možné plastové gule kúpiť za menej ako 40 centov za takmer 1 dolár. Wiffle gule sú často najlacnejšie. Zvyčajne existuje kompromis medzi cenou a trvanlivosťou. Penové gule majú tendenciu mať ešte väčší cenový rozsah od menej ako 30 centov po každý viac ako 1 $ pre tých, ktorí majú komprimované jadro. Existujú špičkové tréningové lopty, ktoré takmer napodobňujú skutočné lopty, ale sú najdrahšie a možno budete potrebovať sieť na záhrade kvôli vzdialenosti, ktorú nesú. Musíte sa rozhodnúť, ktorá investícia je pre vaše potreby najlepšia.

Zdroje (2)

Foto Kredity

  • Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty