Vhodnosť

Aký je rozdiel medzi schodovým schodom a schodovým horolezcom?


Nenechajte sa zavesiť na mená - môže to byť dosť svojvoľné.

Ak nemáte schodisko, ktoré môžete použiť na posunutie tela proti gravitácii a vykonanie cvičenia na spaľovanie kalórií, ďalšou možnosťou je použiť schodový stepper alebo schodový horolezec. Pokiaľ ide o rozdiel medzi týmito dvoma strojmi, môže to byť jednoducho záležitosť výberu slov medzi rôznymi spoločnosťami, ktoré ich vyrábajú.

Stepper vs. Horolezec

Schodiskové steppery a schodové horolezci majú pedále, ktoré sa striedajú striedavo. Keď na pedál priložíte svoju váhu, klesne nadol a piest alebo motor pedál vynúti späť. Jedna spoločnosť napríklad nazýva tento stroj doslova schodovým horolezcom, zatiaľ čo iná ho nazýva steper. Tieto stroje sa dodávajú vo väčších verziách s rukoväťami a monitorom pohybu, ako aj „mini“ modely, ktoré sa zmestia pod stôl a nemajú zábradlie.

Ďalší stroj: Stepmill

Cvičenia, ktoré zahŕňajú stupňovanie sa proti gravitácii, sa neobmedzujú iba na stepperov alebo horolezcov. Tam je ďalší kus zariadenia, ktoré môžu pridať k zmätku o názvoch zariadení. „Nevlastný mlyn“ je oveľa podstatnejšou časťou vybavenia, ktoré vyzerá ako mini schodisko. Keď krokujete, kroky stroja sa pohybujú smerom dole a zrútia sa v stroji, podobne ako sa trasa bežiaceho pásu pohybuje okolo dokola. Schodisková spoločnosť nazýva tento typ stroja „stepmill“, ktorý znie podobne ako „bežecký pás“. Všetky tieto stroje pracujú v rovnakých základných svalových skupinách, vrátane štvorhlavého svalu, zadku a škrečkov.

Výber steppera

Výber stroja, pretože sa nazýva „krokový“ namiesto „horolezec“, je trochu svojvoľný, ale možno dôležitejšou úvahou môže byť kvalita modelu. Drahšie modely majú tendenciu mať pedále ovládané motorom, čo môže viesť k ich plynulejšiemu ovládaniu ako lacnejšie modely poháňané piestami. Modely v plnej veľkosti môžu byť výhodnejšie v porovnaní s mini modelmi v prostredí telocvične, pretože budú tiež plynulejšie a menej nepríjemné na manévrovanie. Môžete si však zvoliť tento malý stepper na väčší model, ak sa chcete zapojiť do tréningu, keď sedíte pri stole alebo hľadáte lacné vybavenie pre váš domov.

Prečo si vybrať stepmill

Ak používate krokový stroj po dlhšiu dobu, pravdepodobne zistíte, že opakovaný pohyb môže rýchlo viesť k nude. To je miesto, kde stepmill môže tromfnúť na steppera, pretože s stepmillom môžete meniť spôsob, akým kráčate. Môžete preskočiť schody alebo chodiť nabok, čo vám pomôže bojovať s nudou a pracovať so svalmi rôznymi spôsobmi. Pretože sú tieto stroje také veľké, nie sú pre domácu posilňovňu reálne, pokiaľ ide o náklady alebo veľkosť.