Vhodnosť

Aký je rozdiel medzi použitím závaží alebo Kettlebell?


Hojdačky Kettlebell a výťahy s činkami zahŕňajú rôzne techniky.

Andreas Rentz / Getty Images Šport / Getty Images

Voľnú váhu môžete považovať za pomerne podobnú skupinu nástrojov na cvičenie. Počas rôznych cvičení sú ale často efektívnejšie rôzne hmotnosti zdarma. To, či je jeden nástroj nadradený iným, závisí od mnohých premenných, vrátane preferovanej metódy tréningu a cieľov cvičenia. Všeobecne platí, že rýchlovarná kanvica je lepšou voľbou na kombinovanie výhod aeróbneho a silového tréningu. Porota je na tom, ktorý nástroj je najlepší na tréning sily.

Rozdiely v priľnavosti a pohybe

Až na zriedkavé výnimky držíte činky dvoma rukami a činky jednou rukou. Vďaka veľkej rukoväti však môžete držať kanvicu jednou alebo dvoma rukami. Môžete vykonávať hojdačky na kanvicu, napríklad s jedným ramenom alebo dvoma ramenami. Ak máte radi kyvné cvičenia, kettlebells sú pre vás pravdepodobne najlepším nástrojom, aj keď môžete tiež houpať činky - ale nie činky. Na druhú stranu, keď chodíte alebo beháte, len zriedka držíte v rukách kanvicu alebo činku, hoci cvičenie chôdze farmárov je výnimkou. Môžete však držať malé, 1- alebo 3-librové ručné závažia, aby ste zvýšili intenzitu prechádzok, behov alebo podobných kardio aktivít.

Účinnosť silového tréningu

Výhody relatívneho silového tréningu v kotle Bellell a tradičnejšom tréningu voľnej váhy závisia od niekoľkých faktorov, vrátane typov cvičení, ktoré vykonávate. Štúdia z roku 2012 uverejnená v časopise „Journal of Strength and Condition Research Research“ porovnávala dve skupiny mužov, ktorí vykonávajú typické cvičenia na kotle a zvonku. Štúdia nezistila žiadne významné rozdiely vo zvislom skoku alebo zlepšení v zložení tela medzi skupinami, ale skupina s voľnou váhou zaznamenala „výrazne väčšie zlepšenie sily“ na základe výkonnosti účastníkov v zadnom drepe. Na neoficiálnejšej úrovni je US Air Force Technical Sgt. Philip Davis na webe Dragon Door uviedol, že po pridaní cvičenia na kettlebell do svojej fitness rutiny vylepšil svoje výkony vo vojenských testoch fyzickej zdatnosti.

Zdvíhanie ťažkých bremien

Rozloženie hmotnosti cez dlhú činku vám umožní zdvíhať ťažšie bremená, ako môžete s inou hmotnosťou, vrátane zvončekov. Ak trénujete ako elitný zdvíhač alebo dúfate, že sa zúčastníte powerliftingových súťaží, určite môžete do svojich rutín zahrnúť rôzne cvičenia, vrátane aktivít v oblasti kettlebell. Ale tréning činky bude nevyhnutnosťou, takže môžete zdvihnúť najťažšiu možnú váhu.

Swing Kettlebells schudnúť

Mnohé cvičenia na kanvicu vás udržia v pomerne nepretržitom a rýchlom pohybe, takže cvičenie na kanvici vám bude spáliť viac kalórií ako porovnateľné sedenie s činkami a činkami. Štúdia Americkej rady o cvičení publikovaná v roku 2010 ukázala, že cvičenci vykonávajúci cvičenie s kanvicami chytiť anabolicky v priemere 13,6 kalórií za minútu a anaeróbne 6,6 kalórií za minútu, celkovo 204 kalórií spálených v 20-minútovom cvičení. Naopak, cvičiaci s hmotnosťou 155 libier spaľuje asi 223 kalórií za 30 minút intenzívneho silového tréningu alebo 7,4 kalórií za minútu.