Vhodnosť

Rozdiel medzi chôdzou na bežeckom páse oproti zemi


Chôdza vonku vám umožní stráviť čas so svojou rodinou.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Môže sa to zdať rovnaké, ale spôsob, akým fyzicky chodíte na bežiacom páse, sa líši od spôsobu, akým chodíte po zemi. Ďalšie rozdiely medzi týmito dvoma spôsobmi chôdze sú subjektívnejšie a osobnejšie a môžu sa líšiť podľa toho, čo vás motivuje, čo vás baví a kde žijete. Keď je povrch rovný, chôdza po zemi vám poskytne lepšie cvičenie. Intenzitu cvičenia si však môžete zahrať tak, že budete chodiť po kopcoch vonku a zvyšovať sklon bežiaceho pásu.

Všimnite si fyzické rozdiely

Existuje rozdiel v tom, ako fyzicky pohybujete svojím telom, keď kráčate na bežeckom páse, v porovnaní s tým, keď idete po zemi. Pri chôdzi na bežiacom páse sa pás pohybuje pod nohami, takže sa nemusíte na to, aby ste sa posúvali dopredu, nemuseli používať svaly nôh. Podľa štúdie vypracovanej vo Výskumnom stredisku pre školy v Chelsea v Spojenom kráľovstve musíte na bežiacom páse dať sklon 1 percenta, aby ste sa dostali na rovnakú úroveň námahy ako pri chôdzi po zemi. Chôdza na bežiacom páse sa na tele cíti ľahšie ako na zemi. Pri chôdzi po zemi máte väčší dorziflexný pohyb, väčšie pohyby extenzora bedrového kĺbu a viac využívate svoje hamstringy.

Užite si scenériu

Mnoho ľudí považuje bežecký pás za nudný, pretože celý čas zostanete na jednom mieste. Chôdza vonku vám dáva veci, na ktoré sa musíte pozerať a ktoré vám umožňujú vychutnať si prírodu. Ďalšou výhodou chôdze vonku je to, že to viac posilňuje vaše svaly a nepotrebujete členstvo v telocvični alebo bežecký pás vo svojom dome, aby ste sa dostali von a urobili to. Chôdza vonku je úspornejšia a môže byť skvelým spôsobom, ako sa v čase strávenom v rodine a užívať si prírody.

Žiadne počasie starosti

Vďaka bežiacemu pásu doma môžete byť viac motivovaní k pravidelnému cvičeniu a dokonca si počas tréningu môžete sledovať televíziu. Keď je vonku príliš teplo, môžete chodiť v klimatizovanej miestnosti. Mnoho bežeckých tratí má tiež naprogramované tréningy, ktoré vás môžu napadnúť. Vaše cvičenie môže mať prospech z monitora srdcového rytmu a počítadla kalórií na bežiacom páse. Pomocou týchto indikátorov spôsobilosti môžete určiť ciele a sledovať svoj pokrok. Podľa organizácie Navy Medicine môže byť bežecký pás bezpečnejšou voľbou. Môžete ovládať poveternostné podmienky a osvetlenie, mať prístup do toalety a priniesť so sebou veľa vody bez toho, aby ste ho museli nosiť.

Vyliezť na niektoré kopce

Čím vyšší je sklon kráčať, tým viac svalov pracujete a viac kalórií spálite. Pohybujúci sa pás na bežiacom páse sťažuje chôdzu do kopca, takže môžete získať lepšie cvičenie pre nohy, ktoré chodia do kopca vonku. Chôdza do kopca na bežiacom páse je však stále účinná pri tónovaní stehien a poskytuje vám kardio cvičenie. Môžete tiež využiť zmenu sklonu na bežiacom páse, takže nemusíte hľadať kopec vonku alebo si dávať čas ísť z kopca, aby ste sa dostali do niektorej chôdze do kopca.