Vhodnosť

Rozdiel v náklone u trénerov a bežeckých pásov


Sklon spochybňuje vašu zadnú stranu.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Tréner na svahu a bežecký pás vyzerajú podobne, keď sú umiestnené bez nadmorskej výšky. Obaja sa podobajú bežnému bežeckému pásu s pohyblivým pásom, konzolou a zábradlím. Najväčší rozdiel medzi týmito dvoma strojmi je v percentuálnej hodnote stúpania alebo poklesu, ak má stroj túto možnosť.

Dosiahnuť ku hviezdam

Aj keď sa podobajú na bežecké pásy, tréneri šikmých námetov ponúkajú náročnejšie cvičenie, pretože sa prikláňajú k oveľa vyšším percentám. Tréneri povýšia na 40 percent. Toto veľké stúpanie aktivuje viac svalových vlákien v gluteách, teľatách a štvorkolkách a zvyšuje svalovú výdrž. Tréneri tiež klesajú vo väčšej miere ako bežecké pásy. Niektorí tréneri klesajú na záporných 6 percent, čo zlepšuje posilňovanie svalov pri udržiavaní držania tela a rovnováhy.

Vyliezť

Bežecké pásy sa líšia v závislosti od výrobcu a účelu, pre ktorý sú vyrobené. Napríklad komerčné bežecké pásy môžu mať sklon vyššie ako domáce modely, ale obvykle sa bežecké pásy zvyšujú od 0 do 10 alebo 15 percent. Pripomína to postupne svahovitý kopec. Do tréningu môžete zahrnúť tréning na kopci alebo striedať prechod z kopca do bytu a absolvovať intervalový tréning.

Počítanie kalórií

Jednou z najpopulárnejších výhod úpravy sklonu na cvičebných strojoch je to, že spaľujete viac kalórií. Pretože prijímate väčší počet svalových vlákien, zvyšuje sa vaša srdcová frekvencia. Zvýšenie pulzu vyžaduje zvýšenie rýchlosti dýchania na cirkuláciu kyslíka do pracovných svalov. Kyslík premieňa tuk na palivo pre vaše cvičenie a spaľovanie tukov vedie k chudnutiu.

Uložte kolená

Podľa štúdie prezentovanej v časopise „Gait and Posture“ môže mať chôdza po svahu mnoho výhod pre kolená používateľov. Počas štúdie chodilo 15 mužov na bežiacom páse pri piatich rôznych stupňoch od 0 do 20 percent. Pri stúpaniach vyšších ako 5 percent vykazujú kolená subjektu zníženie vnútornej rotácie. To znižuje pravdepodobnosť degenerácie chrupavky, osteoartritídy a bolesti kolena.