Vhodnosť

Čo je to najlepšie cvičenie pre futbalistov?


Silný abs môže mať veľký vplyv na futbal.

Pixland / Pixland / Getty Images

Najlepšie cvičenie pre futbalistu nielen zvyšuje silu a vytrvalosť jeho základných svalov, ale tiež ho pripravuje na hry simuláciou hry. Na výrazné zlepšenie výkonu vo futbale alebo v akomkoľvek inom športe musia tréningy obsahovať funkčné cvičenia. Preto by futbaloví hráči s cvičením AB mali robiť krútenie, ohýbanie a pohyb po nohách.

Tip

  • Najlepšie cvičenie pre futbalistov zahŕňa cvičenia, ktoré napodobňujú pohyb počas hry.

Zostatok na vašich nohách

Rovnováha je jednou z najdôležitejších atletických zručností, ktorú musí futbalista rozvíjať. Hráči na vysokej úrovni majú výnimočnú rovnováhu a stabilitu, čo čiastočne ovplyvňuje ich schopnosť pohybovať sa efektívne a rýchlo a zároveň sa vyhnúť zraneniu v procese. Futbal vyžaduje stabilitu v pohybe, preto je dôležité trénovať svoje jadro, aby bolo možné rýchlo a presne reagovať na zmeny smeru. Ak chcete rozvíjať túto zručnosť, robte pomalé a rýchle dřepy, zatiaľ čo vyvažujete na kopuli stability.

Spoločne pracujte na nohách a brušných

Pretože futbalisti takmer nepretržite behajú, vyžadujú silné a trvalé abs, ktoré nielen stabilizujú telo, ale tiež pomáhajú pri behu. S týmto vedomím budú cvičenia, ktoré integrujú pohyb abs a nôh, veľmi efektívne, pretože simulujú spojivý pohyb behu. Napríklad cvičenia ako vysoké kolená, vznášajúce sa nohy a horolezci pôsobia na brušné svaly spolu so stehnami, zadkami a teľatami. Tieto cvičenia sú dôležité, pretože trénujú nielen vaše brucho a nohy, ale tiež rozvíjajú celkovú základnú stabilitu, ktorú potrebujete na kontrolu svojho behu.

Vlak s hrou v mysli

Vo futbale existuje veľa pozícií alebo akcií, ktoré si vyžadujú špecifický výcvik pre konkrétne pohyby. Napríklad je dôležité byť schopný vstať po páde a potom výbušne pokračovať v hre. Rozvíjajte túto schopnosť pomocou burpeov. Pretože jadro musí byť schopné pomôcť vytvoriť krútiaci moment potrebný na vykonanie rýchlych zákrut a zmien smeru, trénujte so stálymi ruskými zvratmi. Môžete tiež trénovať na smerovanie lopty pomocou skákania do lopty s medicinálnymi loptičkami.

Vyskúšajte túto rutinu

Na zahriatie sa najskôr postavte na všetky štyri a potom sa rýchlo otočte doprava na chrbát a vstaňte na nohy. Akonáhle sa postavíte, sprint 10 metrov. Zastavte a opakujte s hodením doľava. Urobte to, kým sa nedostanete na ľahký pot a potom vykonajte nasledujúce postupy: parné stroje, stabilné kupoly, drepy, stojace ruské zvraty, horolezci, skoky do lekárskych guličiek, zavesenie zdvíhania nôh, vysoké kolená a praskliny. Tieto cvičenia môžete vykonávať ako súčasť intervalov trvajúcich 40 až 60 sekúnd. Medzi jednotlivými intervalmi si urobte krátky odpočinok. Môžete tiež vykonať 20 až 30 opakovaní pre každé cvičenie do okruhu.

Pozri si video: 3 posilňovacie cviky pre bežcov, ktorí chcú behať rýchlejšie (Február 2020).