Výživa

Prijateľné diétne nápoje Atkins


Bylinkový čaj je nápoj bez nápojov vhodný pre Atkins

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Atkinsonova diéta sa zameriava na konzumáciu potravín, ktoré sa považujú za nízko sacharidové a neobsahujú žiadne cukry. Spoločnosť informovala o štúdii uverejnenej v publikácii „PLOS ONE“, ktorá odhalila, že obmedzovanie obsahu uhľohydrátov oproti obmedzujúcim tukom preukázalo väčšie zníženie hmotnosti účastníkov a zníženie rizika kardiovaskulárnych chorôb. Ak máte záujem začať s diétou Atkins, musíte tiež vedieť, ktoré nápoje v rámci programu sú prijateľné.

Voda s fázou 1

Aj keď sú s programom Atkins 40 okamžite povolené všetky prijateľné jedlá a nápoje, plán Atkins 20 vyžaduje, aby účastníci počas prvej fázy pili iba vodu. Spoločnosť odporúča konzumovať najmenej 64 tekutých uncí vody denne, aby pomohla pri chudnutí, pretože nedostatočné pitie môže v skutočnosti spôsobiť zadržiavanie tekutín. To zodpovedá osem 8-uncových pohárov vody a zahŕňa vodu z kohútika, minerálnu vodu, pramenitú vodu a filtrovanú vodu.

Neochutené sójové alebo mandľové mlieko

Nesladené a neochutené sójové alebo mandľové mlieko funguje dobre ako náhrada mlieka. Nápoj si môžete pochutnať na raňajkách alebo ho môžete použiť na výrobu smoothies schválených spoločnosťou Atkins. Jedným z príkladov by bolo zmiešanie 1/2 šálky nesladeného mandľového mlieka, 1/2 šálky malín, 20 blanšírovaných mandlí, 20 strieborných mandlí a 4 oz obyčajného gréckeho jogurtu.

Káva a čaj

Zatiaľ čo niektoré diéty vyžadujú, aby ste sa vzdali kávy, Atkinsova strava nie. V skutočnosti sú účastníci vítaní konzumovať jeden až dva šálky kávy alebo čaju s kofeínom alebo bez kofeínu denne. Ak sa vám nepáči vaša káva alebo čajová čierna, môžete pridať trochu sójového alebo mandľového mlieka, trochu ľahkého alebo ťažkého krému alebo rastlinného cukru, ako je stevia alebo xylitol. Bylinné čaje sú tiež povolené, pokiaľ neobsahujú pridaný jačmeň alebo pridaný ovocný cukor.

Určité Sodas

Existuje niekoľko druhov sodoviek, ktoré majú stúpenci Atkiny povolené. Klubové sódy a ochutené seltzéry, ktoré neuvádzajú na svojich výživových štítkoch žiadne kalórie, vám poskytnú požadovanú sýtenie bez toho, aby ste spôsobili, že nebudete spadať z programu. Okrem toho spoločnosť Atkins povoľuje určité jedlé sódy. Budete musieť vziať do úvahy sacharidy na nutričnom štítku, pretože fáza 1 plánu Atkins 20 neumožňuje viac ako 20 čistých sacharidov za deň. Fáza 2 prechádza človeka pomaly až na 50 alebo 60 gramov čistých sacharidov.

Vyčistite vývar

Kuracie, hovädzie a zeleninové bujóny alebo bujóny sú nielen chutnými a prijateľnými nápojmi z Atkinsovej stravy, ale obsahujú aj veľa zdravotných výhod. Nicole Beurkens, zakladateľka a riaditeľka Horizons Developmental Resource Center v Caledonia v Michigane, uvádza, že vývar kostí prispieva k chudnutiu, pomáha pri trávení a podporuje dobrý nočný spánok. Vývary sú bohaté na vitamíny a minerály a obsahujú veľa bielkovín.