Vhodnosť

Robí drepy vaše nohy menšie?


Drepy stavajú svaly v batožinovom tábore.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Ak ste odhodlaní robiť squat, buďte si istí, že máte dobrú vec. Toto zložené cvičenie zahŕňa viac svalov - ale nejde o cvičenie, ktoré vám pomôže získať menšie nohy. V skutočnosti to bude pravdepodobne robiť pravý opak.

Čo robí Squat

Squatting nasleduje jednu zo základných zásad silového tréningu. To znamená, že keď sa vaše svaly dostanú pod ďalší stres alebo záťaž, veľkosť svalov sa zvýši. Robiť drepy iba s vlastnou telesnou hmotnosťou vám pomôže budovať svalovú hmotu, ale ak pridáte záťaž vo forme dodatočnej hmotnosti, máte potenciál pridať ešte viac svalovej hmoty.

Ak vykonávate drepy pravidelne, očakávate, že získate na svaloch stehná a zadok. Svaly vašej chrbtice, hamstringy a brušné svaly sa aktivujú, aby pomohli stabilizovať vaše telo počas celého pohybu. Možno sa nebudú zväčšovať, ale budú silnejšie.

Neporovnávajte svoje zisky

Nie každý bude mať rovnaké výsledky. Ženy majú tendenciu budovať svaly pomalšie ako muži, pretože nemajú rovnaké množstvo testosterónu, hormónu, ktorý pomáha premieňať bielkoviny na svaly. Typ vášho tela môže tiež ovplyvniť rýchlosť, s akou sa vaše nohy v porovnaní s tréningom zmenšujú alebo zväčšujú. Ak ste mezomorf, máte typ tela, ktorý má tendenciu rýchlo získavať svaly. Prirodzene štíhle telo ektomorfov nereaguje na svalový tréning tak rýchlo.

Tretí typ tela, endomorf, je spravidla guľatý s väčším množstvom telesného tuku. Táto osoba môže byť schopná získať svaly, ale vo všeobecnosti je potrebné stratiť telesný tuk, aby sa javila ako viditeľná. Zrátané a podčiarknuté: Možno si podvádzate rovnaké množstvo váhy ako priateľ, ktorý váži to isté, ale neočakávajú, že výsledky budú presne rovnaké.

The Bootcamp Paradox

Ak robíte drepy vo váhovej miestnosti, verte, že získate svaly. Ak ich robíte ako súčasť výcvikového tábora alebo triedy aerobiku a všimnete si, že vaše nohy sa zmenšujú, nie je to preto, že si nevyrábate svaly. Namiesto toho je to pravdepodobne preto, že kombinujete drepy s množstvom aeróbnych aktivít. Ak cvičíte v aeróbnom štýle dlhší čas, vaše srdce bije rýchlejšie a pomáha vám spáliť kalórie. Toto spaľovanie kalórií vedie k úbytku tuku, čo následne spôsobí, že vaše nohy budú vyzerať menšie.

Spodný riadok

Ak chcete získať väčšie nohy, strávte viac času cvičením na silovom tréningu. Ak chcete získať menšie nohy, vykonajte kardiovaskulárne cvičenie a pridajte silové cvičenia, napríklad drep, aby ste posilnili telo a rozvíjali svalový tonus. Čokoľvek robíte, dobre v drepe alebo vám môže ublížiť alebo sa objaviť svalová nerovnováha, ktorá môže viesť k chronickým bolestiam. Správny tvar drepu zahŕňa udržiavanie hrudníka hore, teší sa, chrbát a nohy na podlahe. Squat dostatočne hlboko, aby sa bedrový kĺb mohol dostať pod kolenný kĺb, alebo si vyviniete silu iba v štvorkolkách a vytvoríte nerovnováhu v ochromení a sile glute.