Vhodnosť

Presnosť vzdialenosti na stacionárnych bicykloch


Väčšina stacionárnych bicyklov má displej, ktorý vám oznámi, ako ďaleko ste šliapali.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Prezrite si stacionárne bicykle v telocvični alebo vo fitnescentre a pravdepodobne uvidíte modely s rôznymi zvonmi a píšťalkami. Jednou pomerne typickou položkou na ovládacom paneli stacionárnych bicyklov je displej, ktorý prevádza pedál na vzdialenosť. Bicykel sa samozrejme nepohybuje, ale meranie vzdialenosti ponúka referenčný rámec, ktorý vám pomôže zmerať vaše úsilie a intenzitu cvičenia - samozrejme za predpokladu, že čísla sú presné.

Zmerajte svoju vzdialenosť

Ako u väčšiny strojov, presnosť počítadla kilometrov na cvičebnom bicykli alebo ukazovateľa vzdialenosti závisí od toho, ako dobre je bicykel zostavený. Každý výrobca stacionárnych bicyklov programuje svoje displeje bicyklov na základe vzorca spoločnosti. Teoreticky je určenie vzdialenosti na bicykli jednoduchým výpočtom. Len vynásobte obvod pneumatiky počtom otáčok. Pokiaľ elektronika bicykla funguje správne, väčšina strojov je presná, keď vykonáva jednoduché meranie vzdialenosti, a to vrátane stacionárnych bicyklov.

Porovnať vzdialenosť a rýchlosť

Ak na stacionárnom bicykli zvýšite rýchlosť šliapania, zvýšite tiež vzdialenosť, ak váš tréningový čas zostane rovnaký. Aj keď ukazovateľ vzdialenosti bicykla nie je stopercentne presný, môže zostať použiteľným zdrojom, pretože stále zvyšujete svoju vzdialenosť od tréningu k tréningu, ak zvýšite rýchlosť. Napríklad, ak šliapate rýchlosťou 10 km / h po dobu 30 minút, budete cestovať za 5 míľ. Zvýšte svoju rýchlosť na 15 km / h a budete jazdiť 7,5 míle za pol hodiny. Výhodou je aj intenzívnejšia práca na kratšiu vzdialenosť. Vykonávanie intervalového tréningu, v ktorom striedate pedály s vysokou a nízkou intenzitou, môže spáliť viac kalórií ako šliapať pri rovnakom tempe na väčšiu vzdialenosť.

Zúčastnite sa jazdy

Jazdenie na stacionárnom bicykli je efektívne, ne nárazové kardio cvičenie, ktoré je na vaše kĺby veľmi priateľské. Uistite sa, že bicykel je na rovnom povrchu, sedadlo bicykla je rovnobežné s podlahou. Ak je to potrebné, upravte sedadlo tak, aby sa vaše koleno veľmi mierne ohlo, keď je vaša noha na spodku pedálového cyklu. Pravidelná jazda na bicykli - asi 30 minút denne, päť dní v týždni - vám môže pomôcť spáliť kalórie a znížiť riziko vzniku takých stavov, ako je vysoký krvný tlak a cukrovka 2. typu. Ak vážite 185 libier, pri miernom 30-minútovom sedení na stacionárnom bicykli spálite asi 311 kalórií, zatiaľ čo pri intenzívnom cvičení spálite asi 466 kalórií.

Ďalšie nápady na sledovanie

Ak nechcete používať displej vzdialenosti stacionárneho bicykla, máte ďalšie možnosti na sledovanie tréningu. Svoju reláciu môžete časovať pomocou displeja bicykla, stopiek alebo hodín na stene. Môžete tiež posúdiť svoje cvičenie podľa úrovne vašej námahy. Ak sa potíte zľahka a dokážete hovoriť celkom normálne, ale neviete spievať, robíte mierne cvičenie. Ak sa potíte ťažko a musíte prestať hovoriť, aby ste dýchali už po niekoľkých slovách, cvičíte energicky. Nakoniec môžete tiež sledovať svoj srdcový rytmus. Ak ste muž, odčítajte svoj vek od 220 rokov a ak ste žena, odhadnite svoju maximálnu srdcovú frekvenciu. Udržujte svoj pulz medzi 50 až 70 percentami svojho maximálneho cvičenia pri miernom cvičení a medzi 70 až 85 percentami pre intenzívne cvičenie.