Vhodnosť

Čo je drvička lebky Skull?


Natiahnite ruky vertikálne a začnite cvičiť drvič lebky.

Obrázky JTPhoto / Stockbyte / Getty

Cvičenie drviča lebky lebky, známeho tiež ako bičovanie, je izolácia tricepsu. Strašidelne znejúce meno je pripomienkou toho, čo sa môže stať, ak cvičenie vykonáte nesprávne a upustíte od činky. Vykonané správne, ale toto cvičenie vám môže pomôcť vybudovať väčšie zbrane a zabrániť svalovej nerovnováhe, ak vykonávate kučery alebo iné bicepsové cvičenia.

Formulár drviča lebky

Drvičky na činky s lebkou sa zvyčajne vykonávajú s hmotnosťou v každej ruke, ale jednu činku môžete mať aj v dvoch rukách. Ak chcete vykonať štandardnú verziu, uchopte pár činiek a ležte lícom hore na lavicu s nohami rovno na podlahe. Natiahnite ruky priamo z ramien tak, aby dlane smerovali k sebe. Nadýchnite sa, keď si ohýbate lakte a spúšťate činky pod kontrolu, až kým nie sú pri vašej hlave. Počas cvičenia držte svoje ramená a plecia čo najstabilnejšie. Vydýchnite pri zdvíhaní činiek späť do východiskovej polohy. Ak chcete použiť jednu činku, dajte si ruky pod hornú platňu váhy.

Formulár drviča lebky

Ak chcete vykonať predĺženie tricepsov sediaceho, sadnite si priamo na stoličku, lavicu alebo - pre ďalšiu výzvu v rovnováhe - na guľu stability. Položte obe nohy rovno na zem a držte činky nad hlavou. Vaše ruky by mali byť vysunuté smerom k stropu - ale nie zaistené - tak, aby vaše dlane boli oproti sebe. Ohýbajte lakte, aby sa závažia pomaly spúšťali za hlavu. Rovnako ako v prípade ležiacej verzie sa pokúste pohybovať ramenami a hornými ramenami čo najmenej. Natiahnite ruky nahor a dokončite jedno opakovanie. Držte hlavu hore, brucho pevne a chrbát vždy rovný.

Svaly pracovali s drvičmi lebky

Drviče lebiek nielen izolujú vaše tricepsy, ale nevyžadujú žiadne podporné svaly. Rôzne svaly však stabilizujú vaše pohyby. Stabilizátory pre ležiace predĺženie zahŕňajú predné a zadné deltoidy na vašich pleciach; horný a dolný pectoralis major v hrudníku; svaly zápästia a extenzora zápästia; plus, latissimus dorsi a teres major v chrbte. Sedadlové stabilizátory sú obmedzené na predný deltový sval, svaly horného pektoralu a flexory zápästia.

Ďalšie úvahy o cvičení

Dbajte na varovanie cvičenia a používajte pozorovače vždy, keď vykonávate drviče lebiek, aby ste predišli nehode. Pred cvičením sa zahrejte najmenej päťminútovou miernou kardioaktivitou. Vykonajte 8 až 12 opakovaní vami vybranej verzie drviča lebky. Drviče lebiek môžete vykonávať aj pomocou činky.

Zdroje (1)