Vhodnosť

Ako dosiahnuť svoje rozdelenie


Pri rozdeľovaní udržujte svoje boky štvorcové.

Creatas / Creatas / Getty Images

Rozdelenie je náročné cvičenie, ktoré pomáha napínať viac svalových skupín naraz, vrátane hamstringov, dolnej časti chrbta, ohybov bedier a ramien. Okrem zlepšenia flexibility pomáha rozdelenie svalovej bolesti, zníženie rizika zranenia, zlepšenie fyzickej a psychickej relaxácie a zníženie napätia v dolných svaloch tela. Pred pokusom o rozdelenie poraďte sa so svojím lekárom, najmä ak trpíte predchádzajúcim poranením dolného tela alebo zdravotným stavom.

1.

Vykonajte ľahkú 10-minútovú aeróbnu aktivitu, ako je jogging, tanec alebo svižná chôdza, aby sa vaše svaly zohriali. Teplé svaly sa ľahšie napínajú a sú menej náchylné na zranenie.

2.

Ohnite pravé koleno do uhla 90 stupňov a spustite telo do pokojnej polohy, aby ste sa pripravili na bočné rozdelenie. Odložte svoje ľavé koleno na podlahu. Nakloňte sa dopredu, až kým nebudete cítiť úsek v slabinách a stehnách. Pred opakovaním na opačnej strane držte najmenej 30 sekúnd.

3.

Ľahnite si na chrbát a zatiahnite pravé koleno do hrude, pričom ľavú nohu natiahnite na podlahu. Uchopte členok, narovnajte pravé koleno a nohu potiahnite čo najviac smerom k hlave. Podržte 15 sekúnd a opakujte na opačnej nohe. Pre ďalší úsek, požiadajte priateľa, aby tlačil na nohu, keď ju ťaháte smerom k hlave.

4.

Dostaňte sa do rozdelenej polohy pravou nohou vpred. Udržujte svoje pravé koleno rovno a chrbtové koleno ohnuté tak, aby vaše predkolenie bolo rovno na podlahe. Pomáhajte svoju váhu na rukách a pomaly sa spustite smerom k zemi čo najviac. Podržte 30 sekúnd a potom opakujte na opačnej nohe.

5.

Celý postup opakujte každý deň. Každý deň znížte svoje telo o niečo ďalej, až kým sa nerozdelíte.

6.

Rozdeľte stred rozkročením dolných končatín v sede. Namierte prsty na nohách smerom nahor a nakloňte sa čo najviac dopredu, aby ste mali nohy rovno. Ak je to potrebné, pri napínaní zatlačte ruky na stenu. Držte úsek na 30 sekúnd. Každý deň postupne rozširujte svoju palicu, až kým neurobíte rozdelenie stredu.

Tip

  • Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, držte svoje boky priamo pred vami pri rozdeľovaní - nie nabok. Namierte prsty na nohách a udržujte chrbát rovno v každom úseku.

Výstraha

  • Nikdy neodskakujte hore a dole, keď robíte štiepky, čo môže viesť k bolesti a zraneniu. Ak zaznamenáte bolesť, okamžite prestaňte robiť medzery. Upravte svoju polohu alebo si urobte prestávku, až kým sa nepohodlie nestratí.

Pozri si video: NX CAM Tip - rozdelenie dráhy nástroja podľa kolízií (Február 2020).