Vhodnosť

Najjednoduchší spôsob, ako stratiť 20 libier pre amatérsky box


Dokonca aj amatérski boxeri často znižujú váhu pred turnajom.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Žiadny boxer nechce bojovať v spodnej časti svojej váhovej triedy proti súperovi, ktorý je podstatne väčší. Preto veľa boxerov redukuje váhu bezprostredne pred zápasom, aby sa dostali na najvyššiu hmotnosť v nižšej hmotnostnej triede. Zníženie hmotnosti môže byť nebezpečný podnik, najmä ak to urobíte v krátkom čase, preto sa najskôr poraďte so svojím lekárom a vyhýbajte sa hladovaniu.

Získajte veľa kardio

Kardiovaskulárne cvičenie je magickým kľúčom k chudnutiu. Spálite viac kalórií, beh alebo skákanie cez lano, ako si zdvíhate závažia, a kardio tréning zvýši vašu vytrvalosť pre váš zápas. Začnite s intenzívnym kardio tréningom niekoľko týždňov pred zápasom a ovládajte svoj príjem kalórií tak, aby ste konzumovali menej kalórií, ako vaše bežné kardio a denné aktivity horia.

Upravte príjem vody

Hmotnosť vody môže k vašej váhe pridať päť alebo viac kilogramov, preto sa zamerajte na vodu, ktorú pijete. Počas troch až piatich dní pred zápasom vypite viac vody ako obvykle, pretože to môže pomôcť vyplaviť systém a eliminovať tak hmotnosť vody. Dva dni pred zápasom znížte príjem vody iba na množstvo, ktoré potrebujete, aby ste sa vyhli silnému smädu. V deň váženia nepite žiadnu vodu, kým sa neváži. Potom večer a ráno pred zápasom rehydratujte.

Vyberte si správne potraviny

Sacharidy udržujú vaše telo pod napätím pre tvrdý zápas, ale tiež majú tendenciu zabaliť sa do kilogramov. Neodstraňujte sacharidy úplne, ale udržujte svoj príjem na nízkej hladine - 50 gramov alebo menej - v týždni, ktorý vedie k vášmu zápasu. Odstráňte sodík, ktorý spôsobuje zadržiavanie vody, z vašej stravy. Vyhýbajte sa sladkým jedlám vrátane ovocia s vysokým obsahom cukru, ako sú slivky, čerešne, hrozno, mango a banány.

Bezpečnostné opatrenia pri znižovaní hmotnosti

Ak je váha bezprostredne pred zápasom - skôr ako v noci alebo deň pred -, potom bude hmotnosť pri rezaní mimoriadne nebezpečná. Pri takom navážení budete musieť ihneď po navážení bojovať. To znamená, že nemáte čas na výživu svojho tela ani na rehydratáciu, vďaka čomu ste počas svojho boja náchylnejší na zranenia a vyčerpanie. Ak musí byť v deň zápasu nízka váha, zamerajte sa na neustále schudnutie v priebehu času podľa osvedčeného vzorca znižovania príjmu kalórií a zvyšovania úrovne aktivity.