Vhodnosť

Akcie, ktoré si vyžadujú prsné svaly


Push-up posilňujú vaše prsné svaly.

Pixland / Pixland / Getty Images

Začínajúci kulturisti často navštevujú prsné svaly - to znamená svaly hrudníka - ako jeden z najzreteľnejších a najpôsobivejších cieľov. Ale vaše hrudné svaly sú tu omnoho viac ako len ukázať a pomáhajú pri prekvapivých pohyboch, ktoré vykonávate pri športe, telocvični a každodennom živote.

Poznajte svoju anatómiu

V hrudníku sú v skutočnosti dva pozoruhodné svaly: pektoralis major je zďaleka najväčší a najjednoduchší na videnie a je to sval, ktorý väčšina ľudí premýšľa o hrudníku. Ale máte tiež menší sval, ktorý pomáha spojiť rebrá s lopatkami alebo lopatkami.

Pochopiť ich funkciu

Keď sa berú ako celok, vaše hrudné svaly vykonávajú prekvapujúco komplexnú sadu funkcií, pôsobiacich na lopatky aj na ramenný kĺb, čo je samo o sebe veľmi univerzálne, pretože sa môže pohybovať takmer ľubovoľným smerom. Vaše svaly zriedka pôsobia úplne izolovane od seba, ale to platí najmä o ramennom kĺbe a lopatkách, kde je aktivovaných viac svalov, aby došlo k akémukoľvek pohybu.

Pri všetkom, čo bolo povedané, najjednoduchší spôsob, ako pochopiť fungovanie svalov hrudníka v tele, je zamerať sa na pohyby, pri ktorých sú hlavnými hybnými silami, alebo na svaly, ktoré poskytujú väčšinu „oomfov“, aby sa pohyb uskutočnil. Väčšinou to tlačí pohyby, či už niečo tlačíte pred seba, dole pod seba, alebo - v menšej miere - nad seba.

Pozri Pecs v akcii

Každodenné svaly prsných svalov pomáhajú pri pohyboch, ako je napríklad tlačenie vrecka s potravinami cez pult, držanie dieťaťa nad hlavou alebo tlačenie nad zem alebo z postele. Aj keď nevyvíjajú veľa sily, vaše prsné svaly sú tiež aktívne - spolu s ostatnými ramennými a ramennými svalmi - keď zatlačíte ručnú brzdu do auta, hodíte loptou (trochu menej zrejmá interpretácia „ tlačí pohyb, posúva stoh papierov cez stôl a tlačí vozík s potravinami alebo kočík.

Push Up a stlačte

Všeobecným pravidlom pre cvičenia, ktoré posilňujú akýkoľvek sval, je to, že by mali napodobňovať pohyby, pri ktorých sa tento sval používa, s dodatočným odporom proti napadnutiu svalov, aby sa stali silnejšími alebo aby si vybudovali lepšiu vytrvalosť.

Kliešte sú jedným z najlepších cvikov na hrudi, pretože nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie. Činky a činky tlačia na hrudník napodobňujú ten istý pohyb, pri odporu používajú namiesto závažia voľné závažia. Môžete robiť kliky a stlačenie hrudníka pri stúpaní alebo klesaní a jemne doladiť, na ktorú časť svalov sa zameriavate.

Vyskúšajte lietať

Zo všetkých bezplatných cvičení na váhe, ktoré môžete urobiť, je hrudník alebo pec fly najlepší na izoláciu prsných svalov. Najdôležitejšie je, že toto cvičenie spočíva v ležaní na chrbte; natiahnite ruky priamo nad hrudník, dlane smerujú dovnútra a sotva ohnuté lakte smerujúce von; potom roztiahnite ruky od seba, akoby to boli obálky knihy. Akonáhle lakte dosiahnu úroveň ramena, opakujte pohyb a dokončite opakovanie. Niektoré stroje na posilovanie hmotnosti - nazývané tiež motýľ alebo balíček pec - vám umožňujú tento pohyb robiť, zatiaľ čo sa posadíte.