Výživa

Ako jesť nízkokalorickú stravu bez straty energie


Pitie vody pred a po tréningu na zvýšenie energie.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Cvičíte sa a cítite sa dobre, ale stále musíte schudnúť. Chcete ísť na nízkokalorickú diétu, ale obávajte sa, že by vás to mohlo unaviť. Jesť príliš málo kalórií vám určite môže znemožniť absolvovanie každodenných aktivít a obzvlášť sťažiť absolvovanie cvičenia. Ale ak to urobíte správne, nízkokalorický plán vám môže pomôcť schudnúť a zvýšiť hladinu energie.

1.

Jedzte dosť kalórií. Ženy môžu bezpečne schudnúť bez straty energie tým, že jesť 1 000 až 1 200 kalórií denne. Muži a ženy, ktorí vážia viac ako 165 libier, môžu schudnúť bez straty energie tým, že jesť 1 200 až 1 600 kalórií denne. Podľa informačnej siete na reguláciu hmotnosti môže konzumácia menej ako 800 kalórií denne spôsobiť únavu.

2.

Vyvážte svoju stravu. Jedlo je zdrojom energie vášho tela a jeho správne kŕmenie pri súčasnom obmedzení kalórií udržuje hladinu energie hore. Takže jesť viac celých zŕn; ovocie a zelenina; chudé bielkoviny, ako sú ryby a hydina; zdravé tuky, ako je olivový olej; a mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku alebo bez tukov.

3.

Zvýšte počet jedál a občerstvenia, ktoré jete po celý deň, ale udržiavajte ich malé. Jedlo každé tri hodiny udržuje váš mozog nažive a pomáha predchádzať ospalosti, ktorú môžete cítiť medzi jedlami. Príkladom malého jedla môže byť miska z celozrnných obilnín alebo morčacie sendviče na celozrnnom chlebe. Príkladom malého občerstvenia môže byť jablko alebo nádoba beztukového jogurtu.

4.

Piť vodu. Podľa Clevelandskej kliniky vás nedostatok unavených tekutín môže unaviť. To, čo potrebujete, závisí od úrovne aktivity, ale mali by ste sa zamerať na dostatočné pitie, aby bol moč číry alebo slamovo sfarbený.

Tipy

  • Ak sa pri nízkokalorickej diéte necítite naplno, zvýšite svoj príjem o 100 až 200 kalórií.
  • Nevynechávajte občerstvenie ani jedlo, najmä raňajky.

Varovanie

  • Pred začatím nízkokalorickej diéty sa poraďte so svojím lekárom.
  • Nestrácajte viac ako dve libry týždenne. Prílišné chudnutie môže spôsobiť stratu svalovej hmoty, ktorá znižuje hladinu energie.

Zdroje (1)