Výživa

Jesť pšeničné otruby pre chudnutie


Vločky z pšeničných otrúb sú plné základných živín.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Keby bol úbytok na váhe ľahký, Spojené štáty by neboli vystavené tak drastickému nárastu pásov. Ak sa snažíte byť zdravý, nájdenie stratégií, ktoré vám pomôžu schudnúť a udržať ho v rovnováhe, môže trvať niekoľko pokusov a omylov. Jesť vločky z pšeničných otrúb môže byť niečo, čo vám pomôže zbaviť sa tých nechcených libier. Má vysoký obsah vlákniny, nízky obsah kalórií a dobrý zdroj živín. Pred začatím akéhokoľvek plánu na chudnutie sa poraďte so svojím lekárom alebo dietológom, aby ste prediskutovali najlepšie techniky, ktoré zodpovedajú vášmu zdraviu a životnému štýlu.

Raňajky Obilniny a Hmotnosť

Väčšina odborníkov na výživu súhlasí s tým, že raňajkové cereálie, najmä tie s vysokým obsahom vlákniny, ako sú vločky z pšeničných otrúb, sú zdravým doplnkom vašej stravy. Ale tiež vám môže pomôcť v úsilí o chudnutie. V hodnotiacej štúdii z roku 2014 uverejnenej v dokumente Advances in Nutrition sa zistilo, že pravidelná konzumácia jedla obilnín s nižšou pravdepodobnosťou bude mať nadváhu. Štúdia tiež zistila, že jedáci cereálií s raňajkami majú nižšiu mieru cukrovky a hypertenzie.

Nízkokalorické jedlo

Vločky z pšeničných otrúb môžu mať dobrú kontrolu hmotnosti, pretože pomáhajú udržiavať kalórie pod kontrolou. Jedna šálka suchých vločiek pšeničnej otruby má iba 130 kalórií. Pridaním 1 šálky odstredeného mlieka do suchých vločiek sa nahromadí kalórie v jedle alebo desiatu na iba 220 kalórií. Ak nie ste fanúšikom kravského mlieka, nesladené rastlinné mlieko predstavuje dobrú nízkokalorickú alternatívu so 40 až 130 kalóriami na šálku. To nie je také zlé, keď sa snažíte nájsť nízkokalorické potraviny, ktoré sú chutné a plnia plán chudnutia. Zatiaľ čo vaše presné potreby kalórií na chudnutie sa líšia, väčšina ľudí môže schudnúť, čo obmedzuje ich príjem na 1 200 až 1 800 kalórií denne. Z hľadiska perspektívy jedna miska otrubových vločiek s mliekom spĺňa menej ako 20 percent vašich kalórií na chudnutie.

Výhody vlákna vo vašich vločkách

Okrem nízkokalorického obsahu sú vločky z pšeničných otrúb tiež vynikajúcim zdrojom vlákniny s 8 gramami na šálku. Podľa štúdie z roku 2015 uverejnenej v Annals of Internal Medicine, pridanie viac vlákniny do vašej stravy pomocou potravín, ako sú obilné pšeničné otruby, môže byť jednou z najjednoduchších vecí, ktoré môžete urobiť v oblasti chudnutia. Táto štúdia zistila, že snaha jesť 30 gramov vlákniny denne bola rovnako účinná pri podpore chudnutia ako pri zdravej výžive podľa American Heart Association. Vlákno vo vašich vločkách vám môže pomôcť cítiť sa dlhšie, takže jete menej.

Tipy na zahrnutie pšeničných otrúb

Vločky z pšeničných otrúb pripravujú rýchle a jednoduché raňajky, ale môžete si ich tiež vychutnať na obed, večeru alebo desiatu. Pre trochu extra výživy a trochu viac vlákniny doplňte vločky z pšeničných otrúb plátky banánov, jahôd alebo hrsti čučoriedok. Vločky z pšeničných otrúb dodávajú šálke gréckeho jogurtu aj chute a príchuť. Vločky môžete tiež použiť ako náhradu strúhanky vo svojich obľúbených receptoch, ako je sekaná alebo karbonátky, aby ste pridali viac vlákniny.