Vhodnosť

Účinky strojov na zadok


Schodiskové lezecké stroje vytvárajú lepkavú silu a poskytujú celkovú stabilitu pre vaše telo.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Vaše svaly na zadku, tiež známe ako vaše lepkavé svaly, je možné cvičiť pomocou váh, ktoré sa špecificky zameriavajú na túto oblasť. Keďže sú to väčšie svaly, cvičenie zadných svalov vám môže pomôcť zvýšiť váš metabolizmus a stratiť tuk a tiež vám dá tonizované dno. Váha stroje pre zadok sú navrhnuté tak, aby izolovali vaše gluteal, a môžu pomôcť znížiť riziko zranenia v porovnaní s cvičenia zadarmo hmotnosti.

Budovanie lepšieho dna

Stroje na cvičenie na tupo používajú závažia, aby pomohli vybudovať vaše svrbivé svaly a poskytli zdvihu a tvaru oblasti. Keď sú vaše svaly zadku mimo tvaru alebo sa v oblasti nahromadilo príliš veľa tuku, vaše dno sa môže javiť previsnuté a začne klesať, keď je v tejto oblasti viac tuku ako svalu. Cvičenie svalstva zadku cvičebným strojom zdvihne a zafarbí vaše svrbenie svalov a dodá zadku zaoblený, atraktívny vzhľad. Ak chcete redukovať tuk v tejto oblasti, zapojte sa aj do kardio cvičenia, aby ste celkovo odbúravali tuk - v opačnom prípade sa vaše novo vyvinuté svaly na zadku budú mať ťažkú ​​dobu, ktorá sa prejaví vrstvou tuku na vašom dne.

Strata tuku

Vaše gluteálne svaly sú jedným z najväčších svalov v tele a budovanie svalov v tejto oblasti pomôže zvýšiť váš metabolizmus a umožní efektívnejšie spaľovanie vášho tela. Čím je váha väčšia ako hmotnosť stroja na zadok, tým väčšia je intenzita cvičenia. Cvičenie na tupý zadok s vysokou intenzitou bude budovať svalovú hmotu rýchlejšie, ale dávajte pozor, aby ste sa sami nepretiahli. Ak nie ste na túto oblasť zvyknutí, začnite pomaly budovať svalovú silu a výdrž. Aj keď nemôžete na mieste zredukovať tuk, sval má kompaktnejší vzhľad ako tuk, takže budovanie vašich svrbivých svalov spôsobí, že váš zadok bude vyzerať tvarovo.

Celková stabilita

Vaše gluteálne svaly pomáhajú spojiť vaše svaly dolnej časti tela a jadra, vďaka čomu sú nevyhnutné pre celkovú rovnováhu a celkovú stabilitu. Vaše svaly na zadku sa skladajú z troch rôznych gluteálnych svalov: gluteus maximum, gluteus medius a gluteus minimus. Maximus gluteus maximus a medius poskytujú stabilitu vašej panvy počas akéhokoľvek pohybu, ktorý využíva vaše chodidlá - vrátane chôdze, drepu, sedenia a státia. Ak sú vaše svaly na zadku slabé, je pravdepodobné, že ste kvôli nedostatočnej opore utrpeli nižšie zranenia tela.

Napájanie a výbuch

Vaše svalové svaly poskytujú silu potrebnú pre pohyby, ako sú skoky a beh. Čokoľvek, čo si s nohami vyžaduje výbušnú energiu, silne zapája vaše svaly na zadok. Stroje na cvičenie na tupo pomáhajú budovať svalovú silu vo vašich lepkoch tým, že vám umožňujú používať ťažšie závažia bezpečnejšie, ako by ste inak dokázali s voľnými váhami. Stroj na lisovanie nôh sa môže používať s obidvomi nohami naraz alebo, aby sa vytvorila väčšia sila, aby sa vykonávali alternatívne lisy na nohy, kde cvičíte naraz jednu nohu. Cvičenia s káblom vám tiež môžu dovoliť vykonávať určité cvičenia, ako sú napríklad únosy bedrového kĺbu a adukcie s nízkym počtom káblov, s ťažšou hmotnosťou, ktorú by ste inak nemohli použiť. Lis na nohy a zariadenie na cvičenie káblov si vybudujú vaše svrbenie a svaly nôh, čím vám dodajú väčšiu silu v dolnej časti tela, rovnako ako tónovaný tush a nohy.