Vhodnosť

Účinnosť veslovacích strojov na fitness

Účinnosť veslovacích strojov na fitness


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veslovač je skrytý klenot v mnohých telocvičniach.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Keď idete do kardio časti svojej telocvične, často nájdete rady bežeckých pásov, rotopedov a stepperov. Raz za čas však môžete nájsť veslovaciu skrinku, ktorá je niekde ukrytá. Veslári, známi tiež ako ergometre, nie sú v kluboch zdravia významní a zriedka nájdete viac ako jeden alebo dva. Ešte zriedkavejšie je nájsť niekoho, kto by ich skutočne používal. Tieto veci by vás mohli viesť k presvedčeniu, že veslovacie stroje poskytujú čiastkové cvičenie - to však nemôže byť ďalej od pravdy. Veslári poskytujú úžasné, kardiovaskulárne cvičenie na spaľovanie kalórií, vďaka čomu sú užitočným doplnkom vášho arzenálu spaľovania tukov a svalov.

Výhody

Podľa Fredericka Hagermana, riaditeľa Laboratória fyziológie práce na univerzite v Ohiu, je veslovanie kalorický kráľ, ktorý zahanbuje beh aj jazdu na bicykli. V skutočnosti veslovanie spaľuje o 10 až 15 percent viac kalórií ako jazda na bicykli pri rovnakej námahe. Dôvodom je skutočnosť, že veslársky tréning je cvičenie s celkovým telom a zahŕňa viac svalov ako väčšina ostatných športov alebo cvičení. Hlavnými pracovnými svalmi sú štvorhlavý sval, hamstringy a lepkavé svaly, ale na akciu sa tiež dostanú ramená, chrbát a ruky. Veslovanie je vynikajúce cvičenie, pretože brušné svaly sú zapojené do celého pohybu. Pretože veslovanie je cvičenie s nízkym dopadom, je to skvelá voľba pre tých, ktorí majú spoločné problémy.

Prečo tak nepopulárne?

Takže so všetkými týmito výhodami, prečo neexistuje rad ľudí čakajúcich na používanie veslovacích strojov? Hlavným dôvodom je, že podľa veslárskeho trénera Noela Wannera je to, že väčšina ľudí jednoducho nevie, ako ich používať. Iní sa môžu od veslárov vyhýbať, pretože poskytujú náročný tréning, a niektorí ľudia chcú len preliezť na bežiacom páse. Aj pre tých, ktorí uprednostňujú rozptýlenie, nie je veslovanie vhodné na čítanie alebo sledovanie televízie.

Správne použitie

V počiatočnej polohe, známej ako „západka“, sú kolená ohnuté, ramená a ramená siahajú dopredu a holene sú zvislé. Zahájte fázu „jazdy“ tak, že zatlačíte svoje nohy na plošinu stroja a narovnáte ich, až kým kolená nebudú len mierne ohnuté. Začnite ťahať rukoväť smerom k spodnej časti hrudníka ohýbaním lakťov, keď sa mierne nakláňate dozadu, pričom chrbát držte rovno. Fázu zotavenia začnite návratom do východiskovej polohy. Pohyb veslovania by mal byť plynulý a súvislý.

Cvičenie

Ak práve začínate, American College of Sports Medicine odporúča začať pomaly s päťminútovým zahriatím, nasledovaným 15-minútovým cvičením a päťminútovým ochladením. Rovnomerné veslovanie poskytne efektívne vytrvalostné cvičenie, najmä ak zvýšite odpor stroja. Ak nemáte dostatok času alebo sa zaujímate o tréning s vysokou intenzitou, veslárka je ideálnou voľbou pre intervaly. Môžete vykonávať jednoduché časované intervaly, napríklad veslovanie pri maximálnom namáhaní po dobu 30 sekúnd a potom zotavenie po dobu 30 sekúnd. Intervaly môžete vykonávať aj na základe ťahov. Napríklad vykonajte 15 úderov pri maximálnej intenzite a potom ich zotavte veslovaním po dobu 30 sekúnd pri 50 percent svojej maximálnej námahy. Nasledujte to s intervalom 20 úderov pri maximálnej intenzite, potom 25 atď.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Talmaran

  In it something is. I will know, I thank for the information.

 2. Byrtwold

  I can offer to visit the website, where there is a lot of information on the subject of interest to you.

 3. Nape

  Veľmi ma mrzí, že nemôžem ničomu pomôcť. Dúfam, že vám tu pomôže. Nezúfajte.

 4. Macdomhnall

  Aké milé!!!!!!!!!!!!)

 5. Roane

  Nie v tom to hlavné.Napíšte správu