Vhodnosť

Činnosti, ktoré podporujú svalovú silu


Účasť na pravidelnej lekcii jogy vám môže pomôcť posilniť rôzne svaly.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Zvyšovanie svalovej sily vám môže pomôcť vybudovať výdrž, schudnúť a znížiť riziko zranenia. Avšak s viac ako 600 svalov v tele, z ktorých si môžete vybrať, je ľahké byť ohromení samotným počtom možností tréningu. Zatiaľ čo činnosti ako vzpieranie môžu získavať rýchle výsledky zacielením na konkrétne svalové skupiny, alternatívne možnosti, ako napríklad joga, môžu ponúknuť výhody celotelového cvičenia. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, pred začatím režimu silového tréningu sa poraďte so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že ste dostatočne zdraví na to, aby ste sa mohli zúčastniť.

Zdvíhať závažia

Zmienka o vzpieraní a šanca sú obrazy objemných kulturistov, na ktorých príde myseľ. Našťastie vzpierači dnes majú k dispozícii celý rad cvičebných nástrojov, od vážených barbells po kettlebells a činky. Môžete byť v pokušení vyskúšať si najťažšiu váhu, ktorá je vám k dispozícii, ale spoločnosť MayoClinic.com vám odporúča zvoliť dostatočne ťažké závažia, ktoré vám umožnia unaviť vaše svaly po 12 až 15 opakovaniach. Vyberte si tréningy, ktoré sú zamerané na rôzne svaly, napríklad ruky, hrudník, nohy, chrbát, abs alebo plecia. Ak chcete dosiahnuť maximálny zisk sily, zapojte sa každý týždeň do najmenej troch 30-minútových cvičení na silový tréning.

Jóga

Rovnako ako kliešte, aj jogy predstavujú cvičenia zamerané na prirodzený odpor, pri ktorých sa na budovanie svalovej hmoty používa vlastná telesná hmotnosť. Keď vykonávate pózu z jogy, vaše telo ťukne na viac svalov, aby sa udržala neprirodzená poloha. To znamená, že vaše jadrové, zadné a stehenné svaly neustále pracujú počas jogy a vytvárajú celotelové cvičenie. Na rozdiel od mnohých aktivít zameraných na silový tréning, joga kombinuje napínacie a posilňovacie manévre s cieľom vybudovať dlhé, uhladené a štíhle svaly podľa webovej stránky Gaiam Life.

Bojové umenia

Bojové umenia je ďalšia činnosť, ktorá vám môže pomôcť rozvíjať svalovú silu. Disciplíny ako karate, taekwondo, box a zmiešané bojové umenia predpisujú intenzívne tréningy navrhnuté tak, aby ladili celé vaše telo. Či už dierujete dosky alebo tašky, bojové umenie vám môže poskytnúť výrazné cvičenie pre vaše ruky, nohy a základné svaly. Pri výbere bojového umenia na účely pevnosti sa vyvarujte štýlov, ktoré sa vyhýbajú údery a údery, ako je jiujutsu a aikido. Tieto disciplíny sa pravdepodobne zamerajú viac na kĺbové zámky a zastavenie šírenia, ako na budovanie svalov.

Pešia turistika a beh

Je ľahké zabudnúť, že vaše srdce potrebuje rovnaké cvičenie ako ostatné svaly. Aktivity, ako je turistika a jogging, zapájajú váš kardiovaskulárny systém tak, že nútia vaše srdce, aby usilovnejšie pracovalo na dodávaní čerstvej krvi a kyslíka do svalov. Udržanie srdcovej frekvencie zvýšenej po dobu 30 minút alebo viac súčasne je rozhodujúce pre rozvoj výdrže a vytrvalosti vo vašom srdci. Podľa MayoClinic.com spolu so svojimi kardiovaskulárnymi výhodami môže horolezectvo s prudkým tempom spáliť medzi 438 a 654 kalóriami za hodinu.