Vhodnosť

Činnosti, ktoré pomaly zvyšujú srdcový rytmus


Pomaly zdvíhajte srdcový rytmus pomaly.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Aj mierne zvýšenie srdcového rytmu môže zvýšiť vaše zdravie a predpokladanú dĺžku života. Kedykoľvek sa začnete pohybovať, vaše svaly začnú volať na vaše srdce, aby dodali viac kyslíka. Čím viac vaše srdce funguje, tým viac je kondicionované na pumpovanie krvi a efektívne dodávanie kyslíka. Znižuje sa tým riziko srdcových ochorení a umožňuje vám vykonávať viac práce s menším úsilím v priebehu času. Pomalým zvyšovaním srdcového rytmu si môžete pripraviť svoje telo na tréning s vysokou intenzitou alebo si udržať mierne náročnú úroveň na ľahšie cvičenie alebo každodennú činnosť.

Chôdza

Chôdza je účinný spôsob, ako pomaly zvyšovať srdcový rytmus a môže sa použiť ako predohrievanie alebo ako kompletné cvičenie. Dokonca aj pomalá chôdza zvyšuje srdcový rytmus nad sedavú úroveň a zvyšuje prietok krvi do svalov. Ak plánujete tréning s vysokou intenzitou, ako je beh alebo jazda na bicykli, choďte päť minút svižným tempom a postupne zvyšujte srdcový rytmus. Ak je váš tréning cvičenie, zahrievajte svoje telo a pomaly zvyšujte svoj srdcový rytmus pomalým až náhodným tempom päť minút.

Preťahovanie

Natiahnutie pomáha pomaly zvyšovať srdcový rytmus tým, že naťahuje krv do svalov a stimuluje pohyb. Vykonávanie jemných úsekov ráno a pred cvičením pripravuje vaše telo na aktivitu, znižuje riziko zranenia, zvyšuje flexibilitu a zlepšuje krvný obeh. Pretože strečing je činnosť s nízkou intenzitou, zvyšuje srdcový rytmus pomaly a umožňuje vám ľahšie vstúpiť do väčšieho pohybu bez nadmerného stresu.

Jóga

Jóga je cvičenie mysle a tela, ktoré pomaly zvyšuje váš srdcový rytmus a poskytuje zdravotné výhody, ako je zvýšená flexibilita, lepšia rovnováha, silnejšie svaly, zlepšená kapacita pľúc a znížené riziko srdcových problémov. Jóga, ktorá odstraňuje stres, poskytuje aj výhody duševného zdravia vrátane zníženej úzkosti, lepšieho spánku a zlepšenej koncentrácie, čo celkovo podporuje správne fungovanie srdca. Vykonajte sériu jemných jogových pozícií, vrátane horskej pózy, Downward Dog, Warrior pose a Tree pose po dobu 10 až 15 minút na zvýšenie srdcového rytmu a zobrazenie výsledkov.

Špičkách

Namiesto toho, aby ste stáli na plochých nohách, pri každodenných činnostiach, ako je čistenie zubov, varenie, čítanie alebo pozeranie televízie, opatrne zvyšujte srdcový rytmus tak, že budete stáť na špičkách chodidiel. To zvyšuje vašu aktivitu a srdcový rytmus pomalým tempom a umožňuje vám vykonávať rôzne úlohy. Zdvihnutím na prsty na nohách tiež pracujete na nohách a budujete svaly pre zvýšený metabolizmus a silnejšie spodné telo.

Zdroje (3)