Vhodnosť

Má eliptický trakt žalúdka?


Eliptické látky môžu ťažiť z vašej abs, aj keď nie sú zamerané na nich.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Máte radi eliptické. Jedná sa o plynulé kardio cvičenie s nízkym dopadom, ktoré skutočne zlepší vašu srdcovú frekvenciu. Aeróbne cvičenia sú ešte príjemnejšie, keď slúžia na viac účelov, ako sú napríklad pracovné skupiny svalov a zároveň vám poskytujú kardio cvičenie. Ak používate eliptický trenažér, ktorý má pohyblivé rukoväte, viete, že sa vaše ruky dostávajú do akcie, ale možno budete chcieť vedieť, či eliptický systém robí niečo pre váš žalúdok.

Abs nie sú terčom

Keďže sú navrhnuté tak, aby pracovali s pohybom nôh, zameranie tréningov na eliptických trenažéroch je vaše spodné telo. Všetky hlavné svaly na nohách, ako sú napríklad vaše štvorkolky, hamstringy a klzáky, idú do práce, keď ste na eliptickom trenažéri. Aj vaše teľatá fungujú a viac sa cvičíte, ak šliapnete dozadu, pretože pôsobenie tlaku na pedále vyžaduje, aby sa vaše telá energicky uzavreli.

Zapojenie jadra

Eliptiká nemusia zacieľovať na vaše brušné svaly, ale napriek tomu ich môžete zaujať, ak sa sústredíte na správny tvar. Postavte sa rovno a udržujte si správne držanie tela, kým pracujete na eliptickom trenažéri. To predlžuje vaše brušné svaly a núti vaše jadro, aby vás stabilizovalo a podporilo. Vo svojom článku „Sú eliptické stroje lepšie ako bežecké pásy pre základné aeróbne cvičenia?“ Edward R. Laskowski popisuje ideálne držanie tela pri cvičení na eliptickom triku: držte bradu hore, plecia chrbta a napnuté. Vyvarujte sa ohýbania a neopierajte sa o zábradlie. Zľahka na ne položte ruky, nie celé vaše telo.

Ako Ellipticals pomáhajú vyrovnať Abs

Aj keď sa eliptické trenažéry nezameriavajú na žalúdočné svaly, sú stále účinné na vyrovnanie vašej abs. Je to preto, že poskytujú účinné kardio cvičenie, dôležitý aspekt chudnutia. David Zinczenko vo svojej knihe z roku 2007 s názvom The Abs Diet for Women (Abs Diet for Women) uvádza zoznam eliptických trenažérov ako účinnú formu kardio cvičenia, ktoré je ideálne pre intervalový tréning na podporu spaľovania kalórií. Výsledkom bude menej telesného tuku vo všeobecnosti, vrátane menšieho množstva tuku v brušnej dutine pre flatter brucho.

Cvičenia s kardiogramom

Aj keď sa môžete sústrediť na zapojenie vašej abs, keď pracujete na eliptickom trenažéri, existujú aj iné kardio cvičenia, ktoré sú lepšie pri práci na vašej abs. Ak sa pokúsite zvoliť aeróbne cvičenie na základe toho, do akej miery sú vaše ABS zapojené, vyberte si cvičenie, ako sú box, tanec, gymnastika, bojové umenia, futbal alebo plávanie.