Vhodnosť

Ako rýchlo odstrániť tukový tuk


Zvýšte úroveň aktivity a znížte tuk na hrudníku.

Či už ste muž alebo žena, nadmerný tuk na hrudníku nie je niečo, čo by ste chceli obesiť. Je to nielen nezdravé, ale tiež spôsobuje trápne hrbole a hrče v oblastiach, ktoré sa s oblečením ťažko skrývajú. Aj keď nie je možné špecificky zacieľovať na hrudný tuk, zapojením sa do pravidelného celotelového cvičenia sa dostanete na správnu cestu k strate extra tuku v tele. Kombinujte to so silovým tréningom a zdravou stravou a budete na vašej ceste k rýchlemu odstráneniu tuku v hrudníku.

1.

Zapojte sa do pravidelného kardiovaskulárneho cvičenia, aby ste stratili tuk v tele a hrudníku. Rýchle chôdze, eliptický tréning, jogging, schodiskové lezenie a veslovanie sú všetko vhodné aktivity na spaľovanie tukov. Americká vysoká škola športového lekárstva odporúča vykonávať najmenej 150 až 250 minút cvičenia strednej intenzity týždenne.

2.

Začlente do intervalu tréningu intervalový tréning s vysokou intenzitou dva po sebe nasledujúce dni v týždni. Striedajte intervaly vysokej intenzity s intervalmi zotavenia po dobu 15 až 20 minútového tréningu. Príklad intervalového tréningu môže zahŕňať spustenie letu schodov čo najrýchlejšie a potom pomaly chôdzu späť dolu. Cyklus zopakujte počas celého tréningu.

3.

Ľahnite si tvárou na vodorovnú cvičebnú lavicu, aby ste vykonali bench press a posilnili základné prsné svaly. Držte činku alebo činky natiahnuté nad hrudník. Znížte hmotnosť na hruď a potom ju zatlačte späť do východiskovej polohy. Vykonajte dve až tri sady 8 až 12 opakovaní.

4.

Na zapojenie hrudných svalov použite stroj na pec. Posaďte sa pri stroji chrbtom k podložke. Položte predlaktia na čalúnené páky a potom stiahnite svaly na hrudi, aby ste páčky stlačili k sebe. Vykonajte dve až tri sady 8 až 12 opakovaní.

5.

Rozhodnite sa pre jedlo, ktoré je plné čerstvých potravín bohatých na živiny. Vypite veľké množstvo vody, aby zostalo hydratované a aby hlad zostal na uzde. Vyhnite sa nadmernému jedlu alebo siahnutiu po potravinách, ktoré sú vyprážané, spracované alebo ktoré obsahujú veľké množstvo cukru, nasýtených tukov alebo sodíka.

Potrebné veci

  • Cvičebná lavica
  • Činka alebo činky
  • Palubný stroj Pec

Tip

  • Príklad tréningu HIIT by zahrňoval zahrievanie päť až desať minút, po ktorom by nasledovala jedna minúta cvičenia s vysokou intenzitou, ako je napríklad sprinting, po ktorom nasleduje trojminútové zotavovacie obdobie, ako je chôdza. Opakujte celý čas cvičenia a potom skončte päťminútovým ochladením. Vykonajte dve až tri sady po 8 až 12 opakovaniach každého silového tréningu tri po sebe nasledujúce dni v týždni.

Výstraha

  • Pred začatím nového cvičebného programu sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Zdroje (2)