Vhodnosť

Čo robí eliptický systém pre zadok?

Čo robí eliptický systém pre zadok?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bežecké pásy porazili eliptické triky pre prácu na zadku.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Eliptické trenažéry poskytujú extrémne účinné a často rozmanité kardio cvičenie, ktoré je na kĺboch ​​ľahké. Intenzitu môžete meniť od svetla po intenzívnu a na niektorých strojoch simulovať rôzne pohyby, od bežeckého lyžovania po schodové lezenie. Aj keď všetky tieto pohyby do určitej miery pôsobia na vaše dolné telo, možno sa pýtate, do akej miery táto práca ovplyvňuje vaše gluteus maximus alebo veľké svaly zadku.

Vypaľovanie Glutes

Maximus gluteus sa podieľa na pohybe bedrového kĺbu: únose alebo pohybe nôh smerom od tela; adukcia alebo spájanie nôh; rotácia smerom von; a vysunutie alebo presunutie z ohnutej do polohy s rovnou nohou. Na eliptickom trakte sa aktivujú vaše klzáky, keď si narovnáte nohu a privediete ju späť za seba. Alebo, ak ste nastavili stroj na simuláciu stúpania po schodoch, keď stlačíte nohy nadol.

Rebríček Kardio Machine Butt

V porovnaní s ostatnými kardio strojmi sú eliptické triky pomerne vysoké, pokiaľ ide o prácu na zadku. Spomínaná recenzia z roku 2007 v rehabilitačnej nemocnici Madonna v Lincolne v Nebraske zaradila rôzne kardio stroje z hľadiska ich aktivácie glute. Eliptický trenažér prišiel na druhom mieste s joggingom na bežiacom páse a aktivoval maximálny gluteus na 32,6% oproti 48,9% na bežeckom páse. Chôdza na bežeckom páse a schodištní krokový stroj prišli na treťom a na štvrtom mieste, aktivujúc 24,3 a 24 percent. Ležiaci bicykel prišiel na poslednú iba 6 percent.

Elliptical Vs. beh

Silový a kondičný tréner Len Lopez, písajúci v ShapeFit, poznamenáva, že vo všeobecnosti žiadny kardio stroj nedá vašim glutesom tak dobré cvičenie ako jogging, beh alebo chôdza po pevnej zemi. Dôvodom je skutočnosť, že všetky posilovacie stroje, vrátane bežeckých trenažérov a eliptických trenažérov, poskytujú určitú pomoc v dolnej a zadnej fáze. Teoreticky by ste mohli šliapať na bicykli iba jednou nohou, pretože keď stlačíte jeden pedál, druhý automaticky vyskočí. Eliptická práca funguje na rovnakom princípe. Takže, ak je vaším cieľom pracovať so svojimi klzákmi pri dosiahnutí dobrého kardio cvičenia, jogging alebo beh vonku by bola lepšia stávka.

Pravidlá odporu

Vo svojej e-knihe „Glutes Demystified, Debunked and Re-Examicated“, tréner Bret Contreras zdôrazňuje, že ak máte záujem o serióznu prácu na glute, samotné stroje, dokonca aj eliptické, to neurobia. Na to potrebujete tréning odporu. Štúdia Americkej rady pre cvičenie z roku 2006 zistila, že najúčinnejším cvičením pre gluteus maximus bolo štvornásobné predĺženie bedier. Toto cvičenie tiež účinne pracovalo na gluteus medius alebo svaly na vonkajšej strane bokov, ako aj na hamstringy na chrbte stehien.

Zdroje (1)