Vhodnosť

Eliptické s pohyblivými rukami vs. sklon

Eliptické s pohyblivými rukami vs. sklonWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Eliptiká výrazne znižujú nárazové sily na vaše kĺby spojené s behom.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Eliptické trenažéry sú bezpečnou a zdravou alternatívou kardiovaskulárneho aparátu pre tých, ktorí chcú spaľovať kalórie a dostať sa do dobrého tréningu bez zbytočného stresovania kĺbov. Mnoho eliptikálov je dodávaných s pohyblivými pákami navrhnutými na začlenenie hornej časti tela do tréningu a väčšina strojov ponúka nastaviteľné nastavenia sklonu a napätia. Experimentovaním s pohybujúcimi sa rukami a sklonením vášho stroja môžete zvýšiť alebo znížiť účinky cvičenia a spaľovania kalórií.

Eliptika s pohyblivými rukami

Niektorí eliptickí tréneri nemajú pohyblivé páky, ale tí, ktorí to robia, môžu zvýšiť váš potenciál spaľovania kalórií tým, že sa vaše ruky, hrudník a chrbát zapoja do vášho kardio cvičenia. Čím viac svalov stimulujete a pracujete počas tréningu, tým viac kalórií spálite. Napriek tomu, zvýšenie úsilia cvičenia pomocou páčok môže znížiť celkový čas cvičenia. Musíte nájsť správnu rovnováhu medzi úsilím a časom, aby ste maximalizovali počet spálených kalórií.

Zvýšenie sklonu

Zvyšovanie sklonu je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť námahu cvičenia bez úpravy napätia alebo odporu stroja. Nastavením eliptiky do vyššej výšky môžete zacieľovať na rôzne svaly a prinútiť ich, aby pracovali proti prirodzenej gravitačnej sile, aby spálili viac kalórií. Vyššia šikmá plocha so šikmým eliptickým tvarom kladie dôraz na tréning na glute a hamstringy, zatiaľ čo tradičné nadmorské výšky tlačia na vaše teľatá a štvorkolky.

Račňa do napnutia

Bez ohľadu na to, akú výšku použijete, môžete zvýšiť celkovú námahu cvičenia úpravou nastavenia napätia vo vašom eliptickom trenažéri. Zvyšujúce sa napätie stroja kladie odporovú silu na každý krok a každý pohyb pomocou pák. Ako je tomu v prípade zvýšenia sklonu, možno nebudete schopní trénovať tak dlho so zvýšeným napätím, ale získate hlbšie svalové kontrakcie a spálite viac kalórií za minútu s vyšším napätím.

Dôležité informácie

Mnoho eliptických trenažérov má digitálne displeje, ktoré odhadujú a sledujú počet kalórií, ktoré spálite počas tréningu. Experimentujte s rôznymi nastaveniami týkajúcimi sa nadmorskej výšky a napätia, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie. Eliptickí tréneri môžu vyvinúť viac sily na kolená a stehná, ako ste zvyknutí, ale vaše svaly by sa mali rýchlo prispôsobiť novej rutine. Zvýšenie vyvýšenia alebo napätia stroja v akejkoľvek významnej miere môže vaše svaly tlačiť oveľa tvrdšie ako tradičné kardio cvičenie. Ak sú vaše svaly po tréningu bolestivé, oddýchnite si a zotavte sa.