Vhodnosť

Pália eliptickí tréneri tuk?


Eliptické trenažéry majú menší vplyv na kĺby ako bežecké pásy.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Ak ste unavení z tej istej starej bežiacej techniky v telocvični, zmeňte svoje zameranie na iný stroj, ktorý tiež ponúka účinné kardiovaskulárne cvičenie. Pravidelným cvičením na eliptickom trenažéri a udržiavaním diéty môžete úspešne dosiahnuť chudnutie. Okrem toho má táto forma cvičenia mnoho ďalších výhod nad rámec svojich schopností spaľovania tukov.

Sledujte svoje kalórie, ako schudnúť

Každá forma cvičenia vám môže pomôcť spáliť tuk, vrátane pravidelných cvičení na eliptickom trenažéri. Stratíte tuky, keď dosiahnete deficit kalórií. K tomu dôjde, keď nespotrebujete toľko kalórií, koľko spálite. Výsledkom je, že vaše telo musí používať svoje tukové zásoby na výrobu energie, čo vedie k úbytku tuku. Keď dosiahnete deficit 3 500 kalórií, stratíte libru.

Posilnite svoju intenzitu pre kratšie cvičenia

Najlepším prístupom na dosiahnutie nedostatku kalórií je pravidelne cvičiť a zároveň znižovať príjem kalórií. Dospelí, ktorí majú ciele na zníženie telesnej hmotnosti, by mali plánovať stráviť 150 až 300 minút týždenne vykonávaním aeróbnych cvičení, napríklad školením na eliptickom stroji. Navrhovaný celkový čas vášho týždenného tréningu závisí od vašej intenzity. Ak cvičíte miernym tempom, zamerajte sa na 300 minút. Ak dokážete udržať intenzívnejšiu intenzitu, namierte 150 minút.

Uhryznite zo svojho cieľa straty tukov

Bez ohľadu na trvanie, ktoré plánujete týždenne venovať eliptickým tréningom pre trénerov, vám jedno 30-minútové cvičenie na tomto stroji pomôže vypáliť dostatok kalórií, aby ste zvýšili svoju šancu dosiahnuť výrazný deficit za deň. Vaša schopnosť dosiahnuť deficit tiež závisí od konzumácie nízkokalorickej stravy a od aktívnej činnosti iným spôsobom. Kalkulačka kalórií HealthStatus uvádza, že osoba s hmotnosťou 200 libier, ktorá používa eliptický trenažér 30 minút, spaľuje okolo 516 kalórií. Toto číslo sa takmer rovná počtu kalórií spálených počas 30 minút pri 7 km / h.

Alternatíva pre zdravý bežiaci pás

Cvičenie na eliptickom trenažéri má niekoľko rôznych výhod okrem podpory chudnutia. V porovnaní s cvičením na bežiacom páse alebo vykonávaním iných cvičení s vysokým dopadom má školenie na eliptickom stroji menší dopad na kĺby a chrbát, pretože vaše nohy zostávajú zasadené na otočných pedáloch. Eliptické trenažéry s rukoväťami sú ideálne, pretože vám umožňujú posilňovať ruky a hornú časť tela, keď ich počas cvičenia držíte. Keď zvýšite odpor rukoväte, budete čeliť väčšej časti tela. Okrem toho šliapanie eliptického trenažéra dozadu predstavuje náročné cvičenie pre vaše hamstringy a teľatá.

Zdroje (2)