Vhodnosť

Ako odhadnúť stratené kalórie kalórií


Chôdza spaľuje kalórie, tónuje vaše srdce a pôsobí proti strate svalov.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Napriek reklamám, ktoré tvrdia, že na odhodenie kilogramov potrebujete najnovšie tajomstvo na chudnutie, je skutočný proces jednoduchší: spotrebujte viac kalórií, ako prijímate, a schudnete. Zvrátiť postup a čoskoro si všimnete rozšírenie pasu. Pravidelná chôdza počas každodenných aktivít je efektívny spôsob, ako udržať svoju váhu pod kontrolou. Sledujte, koľko kalórií spálite chôdzou počas svojho každodenného života, pomocou vzorca, ktoré vysvetlil David Alan Krupp, Ph.D., profesor biologických a morských vied na Windward Community College na Havaji.

1.

Odvážte sa a výsledok vydeľte 2,2, aby ste ho prepočítali z libier na kilogramy.

2.

Zistite, koľko kalórií spaľujete v pokoji, vyriešením jednoduchej rovnice, v ktorej sa meria váš vek v rokoch a vaša hmotnosť v kilogramoch. Ak ste žena vo veku od 10 do 18 rokov, vynásobte 12,2 váhou a pridajte celkom 746. Vo veku od 18 do 30 rokov vynásobte 14,7 váhami a do výsledku pridajte 496. Ak ste žena vo veku 30 až 60 rokov, vynásobte svoju hmotnosť o 8,7 a zvýšte celkove o 829. Ak ste starší ako 60 rokov, vynásobte svoju hmotnosť o 10,5 a pridajte 596. Čísla sa menia pre mužov. Vek od 10 do 18 rokov vynásobte svoju hmotnosť 17,5 a k súčtu pripočítajte 651. Ak máte 18 až 30 rokov, vynásobte 15,3 váhou a zvýšte výsledok o 679. Ak sa váš vek pohybuje od 30 do 60, vynásobte svoju hmotnosť o 11,6 a pridajte 879. Ak ste muž starší ako 60 rokov, vynásobte 13,5 a pridajte 487 k súčtu. Ak ste teda 19-ročná žena, ktorá váži napríklad 68 kilogramov, vynásobte 14,7 číslom 68. K výsledku pridajte 496. Celkom 1495,6 je počet kalórií, ktoré vaše telo spaľuje v pokoji. Poznamenajte si svoje číslo na kus papiera.

3.

Vyberte kategóriu, ktorá najlepšie popisuje fyzickú aktivitu pri chôdzi. Ak ste veľmi aktívny, úroveň vašej chôdze je porovnateľná s úrovňou behu na 14 míľ denne. Ak ste veľmi aktívny, chodíte na úrovni športovca na plný úväzok. Ak ste mierne aktívny, idete na primeranej úrovni a vynakladáte energiu porovnateľnú s prácou stavebného robotníka alebo farmára. Ak ste mierne aktívny, vaše chôdze kladú na vaše telo len malú fyzickú náročnosť. Je to porovnateľné s ľahkým upratovaním. Zaznamenajte si úroveň chôdze vedľa kalórií, ktoré spaľujete v pokoji.

4.

Identifikujte typ chôdze na základe pohlavia a úrovne intenzity chôdze. Toto je faktor vašej aktivity. Ak ste extrémne aktívna žena, faktorom vašej aktivity je 1.2. Ak ste veľmi aktívny, vaše číslo je 0.9. Hodnotenie 0,6 znamená, že ste mierne aktívny a 0,5, že ste mierne aktívny. Ak ste muž a vidíte sa ako extrémne aktívny chodec, faktor vašej aktivity je 1,4. Je to 1,1, ak ste veľmi aktívny a 0,7, ak idete s mierou. Faktor aktivity 0,6 ukazuje, že ste mierne aktívny. Poznamenajte si svoje číslo.

5.

Vynásobte faktor aktivity podľa kalórií, ktoré spaľujete v pokoji. Ak ste umierneným chodcom, podľa príkladu v kroku 2 vynásobte 1495,6 číslom 0,6. Výsledok, 897,36, je odhad toho, koľko kalórií spálite, keď chodíte počas dňa. Tu je potrebné poznamenať, že zatiaľ čo tento vzorec vám poskytuje všeobecné usmernenie o spálených kalóriách počas dňa, vaša hmotnosť a metabolizmus, ako aj intenzita a dĺžka chôdze, ovplyvňujú skutočný počet kalórií, ktoré máte používajte prechádzky po celý deň. Pretože sa napredujete rýchlejšie a prejdete 5 míľ za 30 minút, ako napríklad, aby ste prekonali tú istú vzdialenosť za jednu hodinu, napríklad spálite viac kalórií rýchlejšie. Podobne spotrebujete viac kalórií na prechádzku 10 míľ ako polovicu tejto vzdialenosti.

Potrebné veci

  • mierka
  • kalkulačka
  • pero
  • papier

Tip

  • V kroku 2 ste vypočítali kalórie, ktoré vaše telo spaľuje v pokoji, zatiaľ čo jednoducho vykonávate jeho základné funkcie, aby ste zostali nažive, napríklad trávenie a dýchanie. Výsledok vylučuje spálené kalórie, keď chodíte vo svojom každodennom živote. Ak chcete zistiť, koľko kalórií spaľujete v typický deň, ktorý zahŕňa obdobia odpočinku a aktivity, pridajte číslo z kroku 2 do kalórií, ktoré používate pri chôdzi počas denných aktivít, z kroku 5. Zvýšte celkove o 10 percent, aby ste dostali odhad počtu spálených kalórií za 24 hodín. Nezabudnite, že okrem každodenného chôdze okolo vás neformálna fyzická aktivita - záhradníctvo, vysávanie, mopping - spaľuje aj kalórie a ovplyvňuje skutočnú energiu, ktorú spotrebujete. Chôdza na cvičenie tiež spaľuje ďalšie kalórie, ktoré sa môžu pridať do vášho denného spaľovania kalórií. Množstvo kalórií, ktoré spálite pri cvičení, závisí od vašej hmotnosti, rýchlosti vašej chôdze a ako dlho idete. Napríklad chodec s hmotnosťou 130 libier spáli 1 hodinu 195 kalórií chôdze 3,0 km / h, zatiaľ čo chodec so 180 kilogramami spáli 270 kalórií s rýchlosťou 3 km / h po dobu 1 hodiny.