Športové

Ako pridať váhu golfovému vodičovi


Pridanie váhy do vášho golfového klubu môže ovplyvniť útek lopty.

Obrázky Mike Powell / Photodisc / Getty

Dá sa to tvrdiť, ale odborníci tvrdia, že pridanie váhy vodičovi vo forme olovenej pásky má malý vplyv na vytvrdnutie plátku, odstránenie háčika alebo zmenu trajektórie lopty. Napriek tomu golfisti na všetkých úrovniach hry, vrátane profesionálov PGA Tour Retief Goosen a Phil Mickelson, stále používajú tento low-tech prístup na doladenie svojich klubov. Koncept, na ktorom sa zhodneme, je však taký, že pridaním vodiacej pásky sa môže zmeniť pocit a pohodlie vášho klubu. Kde použiť pásku a koľko použiť, záleží na tom, čo chcete dosiahnuť.

1.

Rozviňte dostatok vodiacej pásky, aby ste mohli používať pravítko; odmerajte 2 alebo 3 palce a odrežte pásku nožnicami. Nechtom zdvihnite roh papierovej podložky a odlepte ju, aby ste odkryli lepidlo. Vycentrujte pásku medzi špičkou a pätou a prilepte ju nízko na zadnú časť vášho klubu alebo smerom k zadnej časti klubu, aby ste zmenili ťažisko hlavy. Páska v tejto polohe vytvára vyššiu dráhu gule. Ak chcete vytvoriť nižšie zábery, posuňte pásku mierne vyššie po zadnej časti klubu.

2.

Prilepte prúžok pásky na spodnú časť päty klubu v blízkosti šachty, aby ste vyliečili plátok a minimalizovali vyblednutie, čo je guľa, ktorá sa pohybuje priamo z odpaliska, ak ste golfista s pravou rukou. Dodatočná váha v tejto oblasti zmierňuje špičku palca vo vzťahu k päte. To uľahčuje rýchlejší chod okolo špičky a pri náraze na hranu klubu. Výsledkom je priamejšia strela.

3.

Ak máte tendenciu háčikovať alebo ťahať loptu, čo je lopta, ktorá sa pohybuje sprava doľava, ak ste hráč golfu s pravou rukou, položte pruh olovenej pásky na špičku vodiča. Špička je oblasť najvzdialenejšia od hriadeľa, naproti päte klubu. Hmotnosť na špičke pomáha spomaľovať túto časť hlavy hlavy, keď prichádza do styku s loptou. V dôsledku toho sa lopta dostane rovno.

4.

Zmeňte otočnú váhu vodiča pridaním vodiacej pásky okolo hriadeľa na spodnej časti rukoväte alebo pod rukoväť. Táto váha sa týka distribúcie hmotnosti vášho klubu. Klub s ťažkou váhou má väčšiu váhu smerom k hlave klubu v porovnaní s koncom priľnavosti. Pridaním vodiacej pásky na koniec rukoväte môžete vyrovnať klub. V podstate to vyvažuje váhu klubovej hlavy pre pohodlnejší a vyváženejší pocit.

Potrebné veci

  • Role olova pásky
  • pravítko
  • nožnice

Tipy

  • Role olovenej pásky sa zvyčajne predávajú v maloobchodných golfových obchodoch.
  • Toto je proces pokusu a omylu. Choďte na cvičebný rozsah, aplikujte pásku a urobte niekoľko cvičných výkyvov. Pridajte viac alebo menej pások a experimentujte s jeho umiestnením, kým nedosiahnete požadované výsledky.
  • Pravidlá americkej golfovej asociácie vám umožňujú vkladať pásku do vášho klubu, ale nie počas hry. Musí byť použitá pred vaším kolom. V priebehu hry je však možné kazetu vymeniť, ak sa uvoľní.

Foto Kredity

  • Obrázky Mike Powell / Photodisc / Getty