Vhodnosť

Príklad vodného aeróbneho cvičenia

Príklad vodného aeróbneho cvičeniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vodná chôdza je aeróbne cvičenie s nízkym dopadom.

David De Lossy / Photodisc / Getty Images

Keď premýšľate o vode a cvičení, môže sa stať, že si napijete nápoj na hydratáciu. Ale voda v bazéne vám môže pomôcť pri cvičení kĺbov. Vďaka vztlaku vody je aerobik cvičením s nízkym dopadom na vaše nohy, čo je prospešné pre starších ľudí alebo pre ľudí s problémami s kĺbmi. Voda tiež ponúka určitý odpor, takže vodné aeróbne cvičenia zahŕňajú kardio prácu a tiež posilnia vaše svaly.

Vodné chôdze

Jednoducho prechádzka bazénom je pravdepodobne najjednoduchšou formou vodného aeróbneho cvičenia. Prejdite sa plytkým koncom bazénu, ak ste začiatočník. Odpor na tele sa zvyšuje so zvyšujúcou sa hladinou vody, čím sa vaše aeróbne cvičenie progresívne zvyšuje, keď postupujete smerom k hlbšiemu koncu. Noste alebo noste flotačné zariadenie, ak je to potrebné, aby ste chodili v hlbšej vode, ak dobre nekúpete. Kráčajte tak, ako je to možné, položte celú nohu na podlahu bazéna s každým krokom a húpajte rukami cez vodu. Ak chôdza nie je dostatočne náročná, zabehnite sa v bazéne.

Získajte Rolling

Chyťte plážovú guľu alebo podobné flotačné zariadenie, aby ste vykonali vyder. Začnite plávaním na chrbte s natiahnutými nohami a loptou na hrudi. Choďte pravým ramenom a bokom do vody a vykonajte úplnú revolúciu. Keď ste tvárou vo vode, rýchlo sa nadýchnite a cvičenie zopakujte opačným smerom. Pokračujte vzorom 30 sekúnd.

Make Some Waves

V bazéne môžete spáliť veľa kalórií, aj keď nemôžete plávať. Vyskočte do vody, otočte sa k stene bazéna, jednou rukou uchopte stenu bazéna a druhú ruku položte nižšie na stenu, aby ste si pomohli vyrovnať sa. Natiahnite nohy späť do bazéna a vykonávajte kopy delfínov zdvíhaním a spúšťaním bokov, kolien a potom chodidiel. Počas cvičenia držte nohy pri sebe.

Ďalšie úvahy

Ak nie ste dobrým plavcom, v plytkom bazéne vykonajte vodný aerobik, vezmite flotačné zariadenie a trénujte s partnerom. Zahrejte sa pred vykonaním vodného aerobiku, rovnako ako pri cvičeniach na pevnine. Ak napríklad plánujete jogging po vode, pred začatím joggingu prejdite aspoň päť minút po bazéne. Liečba vody a plávania sú vynikajúce kardio cvičenia. Ošetrenie vody môže spáliť až 11 kalórií za minútu. Osoba s hmotnosťou 155 libier spaľuje asi 409 kalórií, zatiaľ čo energicky pláva prsia alebo lezie po dobu 30 minút.