Športové

Ako nastaviť dĺžku golfového klubu


Upravte svoj klub, ak jeho dĺžka nie je správna.

Ablestock.com/AbleStock.com/Getty Images

Zmena dĺžky golfového klubu tiež zmení herné vlastnosti klubu - to je dôvod, prečo sa golfisti rozhodnú klub skrátiť alebo predĺžiť. Na druhú stranu, možno ste dostali vodiča ako darček, ktorý je príliš dlhý, alebo ste našli iný perfektný klin pri predaji v garáži, ktorý sa úplne nehodí. V závislosti od plánu klubu máte niekoľko možností úpravy jeho dĺžky.

Účinky predlžovania

Predĺženie klubu vám poskytne dlhší výkyv a potenciálne vyššiu rýchlosť výkyvu. Zvýšená rýchlosť sa premietne do väčšej vzdialenosti, ak zasiahnete loptu priamo. Ale pridaná váha vás môže stáť určitú kontrolu a sťažiť zasiahnutie sladkého miesta v klube. Flexibilnejšie sú aj dlhšie hriadele. Ak skrátite palicu od jej zadku, tiež zvýšite flexibilitu šachty, pretože užšia a flexibilnejšia časť teraz tvorí väčšie percento celkovej dĺžky šachty. Rovnakou logikou je orezanie hrotu tuhšie, ale najflexibilnejšia oblasť klubu je znížená.

Orezať hriadeľ

Keď sa rozhodnete orezať hriadeľ, zvážte, či sa má orezať koniec alebo koniec pažby. Ak rezáte z okraja pätky, uchopte rukoväť pomocou čepele. Aby ste predišli poškodeniu hriadeľa, použite hák na grafitovú tyč. Ak chcete orezať od špičky, ohrejte objímku pomocou tepelnej pištole, aby ste uvoľnili lepidlo, a potom objímku odrežte z hriadeľa. Na odstránenie hlavy hlavy použite stroj na vyťahovanie hriadeľa. Pred vytiahnutím hlavy hlavy zahrievajte hadicu, aby ste roztavili lepidlo. Vystrihnite grafitovú alebo oceľovú hriadeľ pomocou pílky na pílenie, rezného kotúča alebo rezacej píly. Na oceľový hriadeľ môžete použiť aj rezač rúrok. Ak ste orezali od konca zadku, dajte nový úchop klubu. Ak odrežete hrot, prilepte na hriadeľ novú objímku, hrot trochu obruste, potom znova pripevnite hlavicu pomocou epoxidovej živice.

Predĺžte klub

Rozšírte svoju oceľovú alebo kompozitnú šachtu až o 2 palce pridaním kusu na zadok vášho klubu. Použite rovnaký materiál, z ktorého je hriadeľ vyrobený - napr. Grafitový nástavec pre grafitový hriadeľ. Môžete si kúpiť predlžovacie kusy alebo ich vyrezať zo starého hriadeľa pomocou rovnakých rezacích techník, aké ste urobili pre orezanie hriadeľa od konca zadku. Použite brúsny papier na ľahké obrúsenie okraja nadstavca, ktorý sa pripojí k novému hriadeľu, a potom pripevnite kus k hriadeľu epoxidovým lepidlom. Po zaschnutí epoxidovej živice umiestnite novú držadlo na hriadeľ.

Nainštalujte nový hriadeľ

Aby ste zabránili orezaniu hriadeľa alebo pridaniu príslušenstva, zakúpte si nový hriadeľ v požadovanej dĺžke. Pred odrezaním hrotu odrežte krku a vyberte hlavicu z pôvodnej šachty. Ak si chcete zachovať pôvodné uchopenie, použite vzduchový kompresor na oddelenie od starého hriadeľa a potom ho uchopte. Použite epoxidové lepidlo na novú šachtu a novú hlavicu. Omotajte pásku okolo zadku konca novej šachty, nalejte na ňu minerálne destiláty a posuňte novú úchop, alebo starú úchop, ktorý ste odstránili z pôvodnej šachty.