Vhodnosť

Aké cvičenie môže tónovať veľké nohy?


Drepy sa zameriavajú takmer na všetky svalové skupiny v dolnej časti tela.

Obrázky značky X / obrázky Stockbyte / Getty

Tónovanie je proces zvyšovania pevnosti a pevnosti v určitej časti tela. Niektorí ľudia môžu mať niekoľko oblastí, ktoré chcú tónovať, ale nohy môžu byť dobrým východiskovým bodom, ak nesú nadmernú váhu alebo ak nie sú chudé. Nohy môžu ťažiť z rôznych tonizačných cvičení, vrátane tréningu odporu a aeróbnej aktivity. Aj keď môže byť ťažké tónovať veľké nohy, konečné výsledky určite stoja za námahu.

Cvičenie aerobiku

Pokiaľ ide o tónovanie veľkých nôh, strata tuku je prioritou. "Yale Scientific" uvádza, že odbúravanie telesného tuku na konkrétnych miestach je takmer nemožné. Jednotlivci, ktorí chcú tónovať veľké nohy, by sa mali zamerať na celkovú stratu telesného tuku; Postupom času by ste mali vidieť odbúravanie tukov v nohách a tenší, uhladenejší vzhľad. Na podporu odbúravania tukov zahrňte do svojho týždenného cvičebného programu najmenej 150 minút aeróbnej aktivity so strednou intenzitou. Aeróbne cvičenie pomáha spaľovať kalórie a pomáha pri chudnutí, ktoré sú nevyhnutné pre tónovanie.

Drepy

Aj keď je aeróbne cvičenie kľúčové pri znižovaní telesného tuku, tréning odporu - zdvíhanie závaží - pomáha budovať svalovú hmotu, čo je ďalšou nevyhnutnosťou pre tónované nohy. Drepy sú užitočné cvičenie pre tých, ktorí chcú stavať svalovú hmotu v dolnej časti tela, pretože tento pohyb sa zameriava takmer na všetky svaly na nohách. Ak chcete vykonávať drepy, stojte s nohami rovno na zemi, bokom šírky od seba. Udržiavajte svoje jadro v zábere a zdvíhajte hrudník, pomaly položte zadok smerom k zemi a zastavte, keď sú vaše štvorhlavé kĺby takmer rovnobežné s podlahou. Zatlačte päty do zeme a posuňte svoje telo späť do východiskovej polohy.

Výpady

Pľúce sa tiež zameriavajú na niekoľko svalov v dolnej časti tela, vrátane štvorhlavého svalu, škrečkov, gluteus maximus a teliat a môžu pomôcť pri budovaní svalovej hmoty a tonizácii veľkých nôh. Postavte sa spolu s nohami a vytvorte priamu čiaru od hlavy po členky. Postavte sa jednou nohou vpred a posuňte svoju váhu cez prednú pätu. Pomaly sklopte zadné koleno smerom k zemi, až kým nebude iba pár centimetrov nad podlahou. Pomocou svalov v dolnej časti tela zdvihnite svoju váhu a postavte sa dozadu a prednou nohou ustúpte dozadu, pričom obidve nohy dajte späť do pôvodnej polohy.

Ďalšie odporúčania pre tónovanie

Bez ohľadu na to, ktoré cvičenia si vyberiete, budú neúčinné, ak nebudú vykonané správne. Americká rada pre cvičenie odporúča vykonať dve až tri sady po šiestich až desiatich opakovaniach cvičení s cieľom vybudovať väčšiu svalovú hmotu a zlepšiť tón. ACE tiež odporúča cvičiacim, aby si vzali primeranú dobu odpočinku medzi sádami najmenej 30 sekúnd, aby sa dosiahol rast svalov a tónovanie veľkých nôh.