Vhodnosť

Najlepšie cvičebný stroj na zlepšenie stehien


Zlepšenie hornej časti stehien sa zaväzuje.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Stehno je častou problémovou oblasťou, ktorá je zvyčajne spôsobená nadmerným obsahom tuku alebo nedostatkom svalov. Oba tieto problémy môžu byť vyriešené jedným alebo všetkými niekoľkými cvičebnými strojmi, ktoré sa zameriavajú na oblasť stehien. Aj keď neexistuje žiadny „najlepší“ cvičebný stroj, môžu sa všetky použiť na zlepšenie horných stehien a poskytnutie najlepších možných nôh.

Členenie hornej časti stehna

Stehno sa skladá z niekoľkých rôznych svalových skupín vrátane štvorhlavého svalu, ktoré sú umiestnené na prednej strane stehna a sú zodpovedné za flexiu bedra a predĺženie kolena. Škrečky sú umiestnené na zadnej strane stehna a pôsobia proti štvorkolkám, aby predlžovali boky a ohýbali kolená. Vaše vnútorné stehno sa skladá zo skupiny svalov, ktoré priťahujú vaše nohy k sebe a sú známe ako aduktory.

Sweat It Out

Kardiovaskulárne stroje môžu pomôcť zlepšiť vaše stehná pomocou spaľovania kalórií, čo vedie k strate tuku. Nemusíte si vyberať kardio stroje, ktoré sa špecificky zameriavajú na vaše stehná, pretože keď stratíte tuk, stratíte ho na celom tele, nie na konkrétnom mieste. Avšak stroje, ktoré pôsobia na vaše stehenné svaly, budú mať ďalšiu výhodu v posilňovaní a posilňovaní stehenných svalov. Pravidelné používanie horolezca, eliptického trenažéra, bicykla alebo bežiaceho pásu môže viesť k úbytku tuku a zlepšeniu stehien.

Viac svalov

Zacielenie na viac svalových skupín naraz s pridanou rezistenciou je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zlepšiť vaše stehná. Existuje niekoľko cvičebných strojov, ktoré vám umožňujú robiť len to. Stroj na lisovanie nôh, v ktorom umiestnite chrbát na podložku, položte nohy na doštičku a potom doštičku odtlačte od tela, súčasne pôsobí na všetky svaly stehien. Stroj vám tiež dáva možnosť intenzívnejšie pracovať s rôznymi svalmi. Napríklad umiestnením nôh vysoko na dosku sa kladie dôraz na vaše hamstringy, nízka na doske zasiahne vaše štvorkolky a za predpokladu, že sa na vašich aduktorov zameriava široká poloha nôh. Hack squat stroj a Smith stroje sú alternatívne možnosti, ktoré fungujú a zlepšujú väčšinu stehien.

Jeden po druhom

Ak sa chcete sústrediť na jednu svalovú skupinu naraz, existuje niekoľko cvičebných strojov, ktoré vám umožňujú robiť len to. Ak chcete zacieľovať svoje štvorhlavé pätky pomocou stroja na predlžovanie nôh, posaďte sa k stroju, umiestnite členky pod valčekové vankúšiky a zdvihnite nohy do plnej výšky. Stroj na krútenie nôh, či už ide o ležiacu, stojaciu alebo sediacu verziu, pracuje podobne ako hamstringy. Posilnite svoje vnútorné stehná pomocou adukčného alebo káblového stroja.