Vhodnosť

Výhody a nevýhody hmotnosti členkov


Závažia členkov zvyšujú zaťaženie zraniteľných kĺbov.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Kotníkové závažia vyzerajú ako ľahký spôsob, ako zvýšiť intenzitu cvičenia. Stačí ich pripnúť na chôdzu, jogging, skok alebo výťah. Pridaná váha robí vaše svaly tvrdšie pracovať, čo môže zmeniť mechanizmus chôdze. Použite ich však nesprávne a vaše členkové závažia môžu spôsobiť viac škody ako úžitku.

Dajte si pozor na zmeny chôdze

Pomocou závaží členkov by ste mohli zvýšiť intenzitu cvičenia a potenciálne vám pomôžu spáliť viac kalórií. Štúdia uverejnená v roku 2017 v časopise "Journal of Exercise Rehabilitation", v ktorej sa uvádza, že ľahké hmotnosti členkov zmenili spôsob, akým účastníci chodia, naznačuje, že závažia členkov majú významný vplyv na chodcov. Aj keď nie je jasné, koľko ďalších kalórií spaľujete, zvýšenie intenzity tréningu pomocou závaží vám môže pomôcť rozcvičiť tréning.

Zvýšte svoju silu

Kotníkové závažia tiež poskytujú pohodlný spôsob, ako zvýšiť odolnosť proti cvičeniam tradične vykonávaným iba s telesnou hmotnosťou, ako sú napríklad bočné nohy. Môžete ich tiež pridať do kopov s oslnivými tónmi, ktoré vykonávate tak, že sa dostanete do pozície všetkých štyroch a „kopnete“ jednu nohu smerom k stropu. Hmotnosti členkov by ste mali pridávať až po zvládnutí verzií každého cvičenia s telesnou hmotnosťou.

Viac spoločného načítania

Použitie závaží členkov na zvýšenie intenzity tréningu je spojené s potenciálne vysokými nákladmi. Pridanie závaží členkov môže spôsobiť nadmerné zaťaženie kĺbov a môže mať za následok bolesť alebo zranenie. Váha na členkoch môže tiež spôsobiť zmenu chôdze, vytvorenie svalového napätia alebo nerovnováhy. Ľudia s nadváhou alebo ľudia s existujúcimi bolesťami kĺbov by sa určite nemali vyhnúť použitiu závaží členkov. Potenciálne bezpečnejší spôsob, ako zvýšiť intenzitu, je pridať na prechádzky a behy sklon alebo rýchlosť.

Obmedzte svoje použitie

Aj keď nemáte spoločné problémy, mali by ste používať závažia členkov iba pri určitých činnostiach a nie pri každom tréningu, Dr. Anthony Luke, odborný asistent ortopédie a riaditeľ športového lekárstva primárnej starostlivosti v UC San Francisco, povedal: „Los Angeles Times. “ Mohli by spôsobiť vážnu nehodu, ak ich budete nosiť napríklad pri jazde na bicykli a budú napríklad uviaznutí v reťazi. Pri ich nepretržitom nosení je väčšia pravdepodobnosť, že skôr vyvolá kĺbový stres než výhody pri budovaní svalov a spaľovaní kalórií.